این میوه شما را به وزن دلخواه‌تان می‌رساند

اگر به طور روزانه و در زمان‌های مناسب سیب بخورید هم سلامت بدن‌تان را تضمین کرده‌اید و هم به وزن ایده‌آل‌تان می‌رسید.

این میوه شما را به وزن دلخواه‌تان می‌رساند

 اگر به طور روزانه و در زمان‌های مناسب سیب بخورید هم سلامت بدن‌تان را تضمین کرده‌اید و هم به وزن ایده‌آل‌تان می‌رسید.

به گزارش عرشه آنلاین، سیب، یکی از میوه‌های مغذی است که در تمام طول سال می‌توان مصرف کرد. این میوه در تامین بسیاری از نیازهای بدن تاثیر دارد اما جالب اینکه گنجاندن آن در رژیم غذایی روزانه یکی از راهکارهای رسیدن به وزن ایده‌آل است.

چرا باید سیب بخوریم؟

سیب میوه سرشار از فیبرهاست که عملکرد سیستم گوارش را تسهیل می‌کند و حاوی ترکیبی به‌نام پکتین است که تا ۲۰ برابر حجم خود را آب جذب می‌کند. سیب به‌دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌ها مانع از تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود که این ترکیبات بیشتر در پوست سیب وجود دارند و بهتر اینکه سیب پس از شستشوی کامل همراه پوست میل شود.

از دیگر خواص سیب می‌توان به جلوگیری از تجمع چربی‌ها در عروق خونی، کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بهبود خواب، مقابله با بیماری‌های استحاله‌ای نورون‌ها و موثر در سلامت دهان و دندان اشاره کرد. اما علاوه بر خواص متعددی که سیب برای سلامت بدن دارد، گنجاندن سیب پیش از هر وعده غذایی روزانه برای تناسب اندام موثر است و به کاهش چربی‌ها کمک می‌کند.

ترکیبات موجود در سیب تحت‌تاثیر آب، دچار افزایش حجم در روده‌ می‌شوند. این فرایند سیری طولانی ایجاد می‌کند و باعث احساس گرسنگی کمتر خواهد شد. اگر سیب پیش از صرف غذا میل شود، به‌طور طبیعی و بدون نیاز به محدودیت، تمایل به غذا خوردن را کاهش می‌دهد. به‌نظر می‌رسد رعایت این توصیه در قالب تغذیه متعادل و تحرک کافی می‌تواند پس از ۴ هفته منجر به کاهش وزن تا ۸ کیلوگرم شود.

نحوه صحیح مصرف سیب برای کاهش وزن

گرچه خوردن سیب (به شکل خام، پخته، اسموتی و کمپوت بدون شکر) پیش از هر وعده غذا یکی از توصیه‌های موثر در کاهش وزن محسوب می‌شود اما مسلما کافی نیست. این توصیه زمانی به حفظ تناسب اندام کمک می‌کند که فرد به تغذیه صحیح توجه داشته‌ باشد و کالری بیشتر از حد نیاز به بدن نرسد. به‌طور کلی، زنان روزانه بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوکالری نیاز دارند که در مورد مردان ۲۱۰۰ تا ۲۷۰۰ خواهد بود.

در کل، ورزش منظم نیز در برنامه روزانه فرد اهمیت دارد. بنابر توصیه سازمان بهداشت جهانی، حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه تمرین ورزشی با شدت متوسط یا ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه با شدت بالا در هفته، راهکار حفظ سلامت و تناسب اندام است.

منبع: بهداشت نیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 114945

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر