خبر فوری:

این کالاها در خوزستان ارزان شدند

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز گفت: وضعیت قیمت شکر در بازار خوب است و به فراوانی در بازار وجود دارد.

ابوالقاسم کوره چینی، دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در نشست کارگروه تنظیم بازار خوزستان گفت: وضعیت قیمت شکر در بازار خوب است و به فراوانی در بازار وجود دارد.

به گزارش عرشه آنلاین، وی افزود: در زمینه برنج قیمت ها ثابت و رو به کاهش است و طبق گزارشات دریافتی، هر کیسه ۱۰ کیلویی ۳۱۰ هزار تومان قیمت دارد. یعنی هر کیلوگرم برنج ۳ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در خصوص قیمت برنج داخلی تصریح کرد: برنج های داخلی نیز هم در سطح عمده فروشی و هم خرده فردشی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته اند و در این زمینه برداشته شدن ممنوعیت واردات برنج در قیمت ها تاثیر گذاشته است و همچنین حدود یک تا دو ماه دیگر فصل برداشت برنج داخل استان است و این موضوع در کاهش قیمت برنج تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت.

کوره چینی در خصوص روغن عنوان کرد: سازمان صمت اعلام کرد که کارخانه جات باید روغن را با ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف عرضه کنند و تا ۲۰ روز گذشته کارخانه جات روغن را با ۵ تا ۱۶ درصد تخفیف عرضه می کردند اما مشکلی که وجود دارد این است که تخفیف ها به خرده فروشان داده می شود و به مردم داده نمی شود.

وی افزود: طبق قانون اگر تخفیفاتی عرضه شود باید به مصرف کننده داده شود و در حال حاضر کارخانه جات روغن را زیر قیمت به فروشنده ها عرضه می کنند.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در خصوص قیمت روغن عنوان کرد: زمانی که  دولت بخش نامه صادر می کند که قیمت روغن باید از ۸ مردادماه اصلاح شود کارخانه جات باید قیمت ها را اصلاح کنند و با توجه به کاهش قیمت روغن خام باید روغن را با قیمت کمتری عرضه کنند.

کوره چینی افزود: در مجموع کل کالاها مانند حبوبات، شوینده ها و غیره بین ۲ تا ۳ درصد کاهش قیمت داشته است اما اثرات آن هنوز وارد بازار نشده است.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر