دلار برگشت

​قیمت دلار امروز با جهش به کریدور ششم، معامله‌گران را غافلگیر کرد. در حالی که به نظر می‌رسید بازارساز موفق به بستن قیمت دلار در کریدور ۵۰ هزار تومانی در سال ۱۴۰۲ شده است، اما رشد تقاضا فنر دلار را رها کرد.

دلار برگشت

قیمت دلار امروز ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ / تقاضای دلار بالا رفت

قیمت دلار امروز با جهش به کریدور ششم، معامله‌گران را غافلگیر کرد. در حالی که به نظر می‌رسید بازارساز موفق به بستن قیمت دلار در کریدور ۵۰ هزار تومانی در سال ۱۴۰۲ شده است، اما رشد تقاضا فنر دلار را رها کرد.

، قیمت دلار امروز با افزایش ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومانی به کریدور بالاتر صعود کرد. در لحظه نگارش این گزارش دلار در کف کریدور ششم در حال معامله است.

به گفته معامله‌گران تقاضای مسافری در بازار کاهش یافته اما انتظارات تورمی در سال آینده برخی از مردم را به سمت بازار ارز در آخرین روزهای سال کشانده است.

به نظر می‌رسد تنها فرصت باقیمانده برای سیاست‌گذار جهت برگشت قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی، امروز و فرداست.

دلار کانال‌های بالاتر را فتح می‌کند؟

روز یکشنبه جو بازار بیشترخریدار بوده تا فروشنده؛ بسیاری از فعالان بازار ارز امیدی به برگشت قیمت دلار به کریدور پایین‌تر ندارند و معتقدند خرید در کریدور بالاتر هنوز هم منفعت دارد.

کارشناس اقتصادی خرید دلار در کریدور ششم را قیمت منصفانه‌ای می‌دانند. آنها معتقدند قیمت و ارزش به هم چسبیده و در سال‌های گذشته چنین رخدادی کمتر پیش آمده است. آنها معتقدند قیمت دلار پایین‌تر از ارقام فعلی قرار نمی‌گیرد و به دلیل شرایط اقتصادی، به سادگی در کانال‌های بالاتر امکان ظهور دارد.

به اعتقاد معامله‌گران، بازارساز در روزهای پایانی سال موفق به مهار قیمت دلار شد، اما رشد تقاضا دلار را صعودی کرد. به نظر می‌رسد کریدور ششم پایان کار قیمت دلار در سال ۱۴۰۲ باشد.

تتر ۶۰ هزار تومانی شد

گفتنی است روز یکشنبه ۲۷ اسفند قیمت درهم افزایش ۱۸۰ تومانی داشت و با رقم ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. تتر با رشد ۵۰۰ تومانی به کانال ۶۰ هزار تومانی برگشت و روی رقم ۶۰ هزار و ۵۰ تومانی ایستاده است.

قیمت پوند انگلیس نسبت با رشد هزار و ۲۰۰ تومانی و روی رقم ۷۶ هزار و ۵۱۰ تومانی ایستاده است. در دومین روز هفته یورو با رقم ۶۵ هزار و ۵۰۰ تومانی معامله شد و یک پله صعود کرد.

منبع: تجارت نیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 130475

ارسال نظر