خبر فوری:

برملا شدن یک راز فوتبالی بعد از یک قرن+عکس

ستاره سابق فوتبال شیلی در تابستان ۱۹۹۷ به اینتر پیوست و ابتدا او لباس شماره ۹ و رونالدو پیراهن شماره ۱۰ را به تن می کردند.

ایوان زامورانو، ستاره سابق فوتبال شیلی در تابستان ۱۹۹۷ به اینتر پیوست و ابتدا او لباس شماره ۹ و رونالدو پیراهن شماره ۱۰ را به تن می کردند. اما یک سال بعد فوق ستاره برزیلی به عدد مورد علاقه خود رسید و زامورانو نیز شماره عجیب ۸+۱ را پوشید. حالا ایوان زامورانو فاش کرد این اقدام پیشنهاد ساندرو ماتزولا، اسطوره باشگاه اینتر برای تزریق روحیه به رونالدو بوده است.

به گزارش عرشه آنلاین، ایوان زامورانو به TyC Sports گفت: "من بهترین مهاجم جهان، لوئیس نازاریو دلیما رونالدو را در کنار خود به عنوان هم تیمی داشتم و تماشای او در تمرینات بسیار لذت بخش بود. فیزیکی، تکنیک، سرعت و درخشش رونالدو در نبردهای یک در مقابل یک باورنکردنی بود. هنگام اولین بازی رونالدو با لباس اینتر، او چیزی در مورد شماره به من نگفت.

شماره فوتبال

من به بازی با شماره ۹ ادامه دادم و او شماره ۱۰ را از آن خود کرد. ما این شانس را داشتیم که در پاریس و در مقابل لاتزیو، جام یوفا را فتح کردیم. من، رونالدو و خاویر زانتی موفق به گلزنی شدیم و یک ضیافت واقعی از آمریکای جنوبی را ترتیب دادیم. بعد از جام جهانی ۱۹۹۸ رونالدو از نظر فیزیکی و سطح انرژی در شرایط خوبی نبود. من مکالمه ای که با ساندرو ماتزولا داشتم و او به من گفت چرا شماره ۹ را به رونالدو ندهیم تا او خوشحال شود و روحیه بگیرد؟

من اصلا مخالفتی نداشتم و پیراهنم را به بهترین بازیکن دنیا دادم. اما از او پرسیدم خودم چه پیراهنی بپوشم و ساندرو ماتزولا به من پاسخ داد که چرا شماره ۱۸ را نمی پوشی؟ ما یک علامت جمع در وسط دو عدد قرار می دهیم. پرسیدم آیا این کار ممکن است و پاسخ ماتزولا مثبت بود. ابتدا از یک نوار وسط دو عدد استفاده می‌کردیم، اما بعد از بازی چهارم یا پنجم، سازنده ورزشی پیراهن‌های اینتر شروع به ارسال پیراهن من با شماره ۸+۱ کرد و آن لباس به پرفروش ترین پیراهن تاریخ فوتبال ایتالیا تبدیل شد."

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر