خبر فوری:

اولین سخنرانی جنجالی جنتی بعد از ابقا در شورای نگهبان

دبیر شورای نگهبان گفت: روز گذشته نیز ۳ حقوقدان شورای نگهبان از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مشخص شدند که انتخاب این حقوقدانان محترم؛ آقایان دکتر کدخدایی، دکتر پروین و دکتر ره‌پیک را تبریک می‌گویم.

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان که صبح امروز (چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱) در جلسه این شورا و در نطق پیش از دستور سخن می‌گفت با قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر اعتماد مجدد ایشان به فقهای شورای نگهبان که دوره عضویت‌شان به پایان رسیده بود، اظهار داشت: روز گذشته نیز ۳ حقوقدان شورای نگهبان از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مشخص شدند که انتخاب این حقوقدانان محترم؛ آقایان دکتر کدخدایی، دکتر پروین و دکتر ره‌پیک را تبریک می‌گویم.

به گزارش عرشه آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، وی همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های خالصانه دکتر فضل الله موسوی عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان که دوره عضویتش پایان یافت و خیر مقدم به دکتر پروین عضو جدید حقوقدان شورای نگهبان، گفت: امیداورم خدای متعال به همه اعضای شورای نگهبان در انجام وظایف قانونی و شرعی توفیق عنایت فرماید.

جنتی در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و ایام اقامه عزای حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایشان، تصریح کرد: واقعه عاشورا، مصیبت عظیمی در تاریخ اسلام بود که داغ آن تا ابد در دل مومنین وجود دارد؛ امیدوارم عزاداری‌هایی که در این ماه برگزار می‌شود، مقبول درگاه خداوند متعال قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه شهادت حضرت امام حسین(ع) حقیقتا عامل بقای دین اسلام شد و فلسفه اقامه عزای آن حضرت هم ماندگار کردن دین خداست، خاطرنشان کرد: مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله(ع) یک فرصت بی‌نظیر معنوی برای بازسازی باورها و اعتقادات دینی است و در این ایام که فضای جامعه معطر به عطر یاد آل الله است، دل‌ها آمادگی بیشتری برای پذیرش حقیقت دارند، لذا سخنرانان و مداحان باید قدر این ایام را بدانند و وظیفه مهم جهاد تبیین را انجام دهند.

وی افزود: لحظه لحظه حرکت حضرت اباعبدالله(ع) انسان‌ساز است و ما را در برابر یک گنجینه عظیم معرفت‌ساز قرار می‌دهد. اخلاص، توکل، ظلم ستیزی، آزادگی، دفاع از حدود الهی، باور عمیق به سنت‌های الهی، ایثار و ازخودگذشتگی، مقاومت در راه حق، پایبندی به ارزش‌های انسانی و بسیاری ارزش‌های دیگر، آموزه‌های این حرکت الهی است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه دشمن برای تغییر باور مردم و به ویژه جوانان و ایجاد شبهات و انحرافات عقیدتی سرمایه‌گذاری سنگینی کرده و مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات اعتقادی است، متذکر شد: هدف اصلی از خلق حماسه عاشورا هدایت انسان است و این حرکت حضرت امام حسین(ع) در طول تاریخ همواره منشا هدایت انسان‌ها بوده که پیروزی انقلاب اسلامی نیز نتیجه درس آموزی ملت آزاده و مومن ایران اسلامی از این حماسه است و شهدا شاگردان برجسته مکتب سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله(ع) هستند.

در ابتدای این جلسه، آیت الله جنتی به پاس قدردانی از خدمات دکتر موسوی در زمان عضویت در شورای نگهبان یک جلد کلام الله مجید را به وی اهدا کرد.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر