اینترنت ایران قطع شد | ماجرا چه بود؟

ظهر امروز «چهارشنبه 6 بهمن‌ماه 1401» برای دقایقی اینترنت همراه و ثابت در کل کشور قطع شد.

اینترنت ایران قطع شد | ماجرا چه بود؟

اینترنت ایران قطع شد. اینترنت ثابت و همراه کشور چند دقیقه قطع شد.

قطعی سراسری اینترنت در ایران حوالی ساعت ۱۲ ظهر امروز به وقوع پیوست و پس از چند دقیقه امکان اتصال به اینترنت به صورت نسبی فراهم شده است.

مقامات و نهادهای مربوطه دولت ایران اطلاع رسانی قبلی مبنی بر قطع خطوط اینترنتی ارائه نکرده بودند. تاکنون نیز توضیحی درباره علت قطعی سراسری اینترنت در این کشور منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید: قطع اینترنت ایران و ۹۰ ثانیه تا روز قیامت | آخرالزمان رسید + تصاویر

بررسی‌ها حاکی از آن است که اینترنت ثابت و همراه برای حدود چهار دقیقه کاملا قطع و دسترسی کاربران به اینترنت غیرممکن شد. هنوز دلیل این امر مشخص نیست اما پیگیری از برخی اپراتورها به این نتیجه رسید که ظاهرا مشکلی از سوی ارتباطات زیرساخت وجود داشته است.

اطلاعیه شرکت ارتباطات زیرساخت درباره قطع اینترنت در ایران

شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان عذرخواهی به دلیل قطعی امروز اینترنت اعلام کرد: دلیل حادثه در دست بررسی است.

به گزارش عرشه‌آنلاین و به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، این شرکت در اطلاعیه‌ای درباره قطعی اینترنت اعلام کرد: «صبح امروز از ساعت ۱۱:۴۳ دقیقه به مدت 10 دقیقه شاهد افت ترافیک بین الملل بودیم که به سرعت برطرف شد. شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل این اتفاق از مردم عزیز عذرخواهی می کند. لازم به ذکر است که تیم های فنی در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.»

ظهر امروز برای دقایقی اینترنت همراه و ثابت در کل کشور قطع و دقایقی بعد وصل شد.

جزئیات تازه از قطع اینترنت در ایران

بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت ثابت و همراه برای دقایقی در کل کشور قطع شد.

بررسی‌ها حاکی از آن است که اینترنت ثابت و همراه در بازه زمانی ۱۱:۴۴ تا ۱۱:۵۷ امروز، کاملا قطع و دسترسی کاربران به اینترنت غیرممکن شد. هنوز دلیل این امر مشخص نیست اما پیگیری از برخی اپراتورها به این نتیجه رسید که ظاهرا مشکلی از سوی ارتباطات زیرساخت وجود داشته است.

پیگیری‌ها برای مشخص شدن علت این موضوع از روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت کشور به این نتیجه رسید که این شرکت در حال بررسی این موضوع بوده و به زودی اطلاعیه‌ای در راستای توضیح علت این مساله منتشر خواهد کرد.

گفتنی است سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران که وضعیت شبکه اینترنت را نشان می‌داد، در روزهای گذشته از دسترس خارج شده است.

اختلال در اینترنت کشور طی هفته گذشته هم وجود داشت که در نهایت سهراب آغ بیات، معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور درباره دلیل اختلال رخ‌داده در اینترنت کشور اعلام کرد: با توجه حجم ترافیک داخل کشور  و توسعه‌ای که باید اتفاق بیفتد، موقتا شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان‌شاءالله این مشکل در حال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.

او ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل اختلال پیش‌آمده گفته بود که با تحمل و صبوری که انجام می دهند به ما اجازه دهند که این مشکل حل شود. اما پس از اظهارات معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از رفع مشکل مرکز تبادل ترافیک کشور خبر داده و تاکید کرد که هم اکنون سکوهای داخلی و پیام رسانها بدون مشکل مشغول خدمات رسانی به هموطنان هستند و وضعیت خدمات داخلی به حالت عادی برگشته است.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر