کشف آثار تاریخی جدید در ورامین

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان ورامین گفت: این اشیا شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه آجری، ظرف سفالی، نسخه های خطی و ... است که پس از صورتجلسه تحویل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شد.

کشف آثار تاریخی جدید در ورامین

محمدرضا تاجیک شامگاه یکشنبه ۲۲ آبان ماه در گفت‌وگو با ایسنا از کشف و ضبط ده ها اشیای تاریخی، فلزی، سنگی، آجری، سفالی، کاغذی و ... هنگام بازرسی از یک منزل در ورامین خبر داد.

وی افزود: در پی تماس نیروی انتظامی مبنی بر کشف تعدادی اشیای تاریخی در شهر ورامین، این موضوع از طریق یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان ورامین در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این خصوص صورتجلسه‌ای تنظیم شد و اشیای مکشوفه مورد بازدید کارشناسان اداره‌ کل میراث‌فرهنگی استان تهران قرار گرفت و تعدادی از این اشیا، تاریخی تشخیص داده شد.

تاجیک تصریح کرد: این اشیا شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه آجری، ظرف سفالی، نسخه های خطی و ... است که پس از صورتجلسه تحویل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شد.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ورامین در پایان ضمن تقدیر از توجه، همراهی و پیگیری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان گفت: با دستگیری متهم و تشکیل پرونده قضائی، هم‌اکنون این موضوع از طریق مرجع قضائی درحال رسیدگی است.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر