خبر فوری:

تکلیف مشخص شد | یارانه‌ شهریور نقدی واریز می شود

شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

تکلیف مشخص شد | یارانه‌ شهریور نقدی واریز می شود

شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

یارانه شهریور ماه هفته آینده روز یکشنبه ۲۰شهریور قابل برداشت خواهد بود

در سال های گذشته مبلغ ۴۵ هزار تومان به عنوان یارانه معیشتی و کمک هزینه‌ای به برخی از اقشار جامعه پرداخت می‌شد. مبلغی که کافی نبود و تنها بار بودجه‌ای به دنبال داشت. با حذف ارز ترجیحی قرار به اصلاح این یارانه‌ها شد. بنابراین در یک شب رییس جمهوری در برنامه‌ای تلویزیونی از افزایش مبلغ یارانه نقدی به ٣٠٠ و ۴٠٠هزار تومان خبر داد و قرار بر آن شد تا یارانه‌های قبلی حذف شوند.

 طبق این طرح ٣دهک اول که همان ضعیف‌ترین قشر‌ جامعه هستند، نفری ۴۰۰ هزار تومان و۶  دهک بعدی نفری ۳۰۰ هزار تومان به عنوان یارانه دریافت می‌کنند.

همین‌طور طبق تصمیمات رییس جمهور دهک آخر که از ثروتمندان جامعه تشکیل می‌شود، مبلغ یارانه را دریافت نمی‌کنند.

در ادامه‌ تصویب این طرح، دولت برنامه‌ داشت پس از ٢ماه پرداخت یارانه به صورت نقدی را حذف کند و به جای آن کالا برگ به هر شهروند اهدا کند.

 پس از گذشت چند ماه همچنان دولت موفق به انجام این طرح نشده است و شهریور ماه سال ۱۴۰۱ نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

در واقع این ماه هم یارانه نقدی داریم و حالا باید ببینیم که آیا بالاخره دولت میتواند یارانه کالایی جایگزین کند و یا یارانه نقدی ادامه خواهد داشت.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

دیگر رسانه ها

  • محمد

    بابا خسته شدیم بس که گفتیم یارانه نقدی ب دین یک بار هم که شده به حرف مردم گوش کنی د

  • ناشناس

    سلام من سرپر ست سه فرزندومستاجرو با حقوق چهار ملیون تومن بدون بیمه من اردبیهشت ۱ ۴۰۱تازه ثبت تام کردم سه بار ریختن برای م ن ولی ماه اردبیهشت و خردادمونده و یارانه دولت اقای روحانی واحمدی نژاد چی میشه ل طفا بررسی کنید ممنون

ارسال نظر