وضعیت ساماندهی کارکنان چه می شود؟ نیروهای شرکتی نقره داغ شدند

یک فعال کارگری گفت: امیدواریم مجلس یازدهم در روزهای آخر خود، پاسخ قاطعی به همه فرافکنی‌ها بدهد و کار را تمام کند.

وضعیت ساماندهی کارکنان چه می شود؟ نیروهای شرکتی نقره داغ شدند

طبق اعلام شورای نگهبان، متاسفانه دوباره به طرح ساماندهی ایراد گرفته‌اند و آن را مغایر با سیاست‌های کلی نظام دانسته‌اند.

یک فعال کارگری گفت: امیدواریم مجلس یازدهم در روزهای آخر خود، پاسخ قاطعی به همه فرافکنی‌ها بدهد و کار را تمام کند.

 طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، دوباره به سد هیات عالی نظارت برخورد کرد و احتمال دارد بار دیگر به مجلس شورای اسلامی بازگردد؛ چرا کار این طرح بعد از دو سال و نیم در مجلس فعلی به سرانجام نرسید؟

رامین اناری، نماینده جمعی از کارگران شرکتی و قراردادی کشور، در این رابطه می‌گوید: طبق اعلام شورای نگهبان، متاسفانه دوباره به طرح ساماندهی ایراد گرفته‌اند و آن را مغایر با سیاست‌های کلی نظام دانسته‌اند.

وی افزود: ما به شورای نگهبان خیلی خوشبین بودیم؛ چون اعضای شورای نگهبان همیشه در نشست‌های بررسی طرح ساماندهی در مجلس حضور داشتند و همکاری می‌کردند؛ ما می‌دانستیم شورای نگهبان با طرح مشکلی ندارد.

او ادامه داد: سخنگوی شورای نگهبان هم در نشست خبری خود اعلام کردند همه ایرادات طرح برطرف شده و شورای نگهبان هیچ ایرادی به طرح ندارد اما هیات عالی نظارت مجمع تشخیص به طرح ایراد گرفته؛ بازهم این ایراد مشهود است که از طرف دولت و از سمت آقای لطیفی، رئیس سازمان امور استخدامی کشور است.

به گفته اناری، جای تاسف دارد که این اقدام کارگران را دچار یاس و ناامیدی می‌کند و بازهم امیدواری کارگران را از آنان می‌گیرد.

این فعال کارگری تاکید کرد: جامعه میلیونی کارگران با همه توان پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند و این اصلاً پاسخ خوبی به این همه وفاداری نبود؛ کارگران بعد از دو سال و چند ماه بازهم به در بسته خوردند.

اناری از رایزنی با اعضای کمیسیون اجتماعی و رئیس مجلس خبر داد و گفت: به ما قول دادند ایرادات طرح قبل از پایان کار مجلس فعلی برطرف شده و کار به سرانجام برسد؛ امیدواریم به این وعده عمل کنند و قبل از پایان کار مجلس، کار خاتمه یابد؛ کارگران شرکتی نزدیک سه سال است که با صبوری بسیار در انتظار تصویب طرح ساماندهی و حذف پیمانکاران هستند؛ امیدواریم مجلس یازدهم در روزهای آخر خود، پاسخ قاطعی به همه فرافکنی‌ها بدهد و کار را تمام کند.

منبع " ایلنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131387

ارسال نظر