طوفان لحظه ای و جهنمی در راه است

وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا در پایتخت از امروز پیش بینی شده و اعضای ستاد مدیریت بحران در آماده‌باش کامل قرار گرفته اند. وقوع تندباد موقتی و طوفان لحظه‌ای نیز محتمل است، لذا آسیب به سازه‌های سست مانند داربست‌ها و ساختمان‌های نیمه کاره، احتمال آسیب به تجهیزات واقع در ارتفاع مانند ترانس و کابل‌های برق و دکل‌های مخابراتی و بنر‌های تبلیغاتی وجود دارد

 طوفان لحظه ای و جهنمی در راه است

طوفان جهنمی در راه است طوفان، تندباد و وزش باد شدید در راه تهران است. هشدار هواشناسی درباره طوفان تهران و تندباد، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در پایتخت و چند استان کشور ، صادر شد.  باد و طوفان شدید در تهران طی سه شب آینده پیش بینی شده است بر اساس هشدارها و اطلاعیه‌های هواشناسی و مدیریت بحران، طوفان، خیزش گردوخاک و ریزگردها، هوای پایتخت را در وضعیت خطرناک قرار داده‌اند. اداره‌کل هواشناسی تهران با صدور چند اطلاعیه، نسبت به وقوع طوفان، وزش باد شدید و وضعیت قرمز هوا در پایتخت هشدار داد. سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید، طوفان، تندباد لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک در تهران و چند استان کشور خبر داد. 

هشدار طوفان لحظه‌ای در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی در خصوص اجتناب از برپایی چادرهای مسافرتی در پایتخت تاکید کرد و گفت: وزش باد خیلی شدید در راه است.

به گزارش عرشه آنلاین، حامد یزدی‌مهر بعد از ظهر شنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه گسترده بارشی و وزش باد خیلی شدید در استان تهران خبر داد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه‌ها از یکشنبه‌شب، پنجم فروردین ماه با وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید، آغاز و تا پیش از ظهر روز سه‌شنبه هفتم فروردین ماه پایان خواهد یافت.

 

وی با بیان اینکه طی این پیش‌بینی در استان تهران به‌ویژه در نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات شاهد وزش باد خیلی شدید خواهیم بود، گفت: به مردم و ساکنین این مناطق توصیه می‌شود ضمن اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست مثل داربست‌ها، در فعالیت‌های عمرانی احتیاط لازم را داشته باشند و از تردد و توقف در بناهای نیمه‌کاره و پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک اجتناب کنند.

یزدی‌مهر نسبت به سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی نیز هشدار داد و افزود: با توجه به ایام نوروز و تعطیلات به مسافران نوروزی توصیه می‌شود ضمن مدیریت برنامه سفر در مدت زمان مذکور از برپایی چادرهای مسافرتی اکیداً خودداری کنند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه به فعالیت سامانه گسترده بارشی در استان به‌ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات اشاره و عنوان کرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از اوایل وقت دوشنبه ششم تا روز سه‌شنبه هفتم فروردین ماه علاوه بر وزش باد با کاهش دما و بارندگی و متعاقباً مخاطراتی نظیر، آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب، در نقاط مستعد بارش تگرگ و احتمال اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل جاده‌ای روبرو خواهیم بود، لذا از ساکنین این مناطق و سایر شهروندان می‌خواهیم از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها جدا بپرهیزند.

یزدی‌مهر با بیان اینکه سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها محتمل است، ادامه داد: ا ز همه مردم می‌خواهیم و مسئولان مربوطه نیز نسبت به پاکسازی دهانه پل‌ها لایروبی کانال‌ها و آب‌روها توجه ویژه داشته باشند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در استان تاکید و اضافه کرد: با توجه به ابلاغ هشدار به همه دستگاه‌های اجرایی و امدادی از همه عزیزان می‌خواهیم آماده خدمت‌رسانی باشند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131125

ارسال نظر