جنگ در مرز ایران/آغاز حمله باکو به قره‌باغ

برخی منابع خبری از اغاز عملیات نظامی جمهوری آذربایجان علیه قره‌باغ خبر می‌دهند

جنگ در مرز ایران/آغاز حمله باکو به قره‌باغ

ایرنا/برخی منابع خبری از اغاز عملیات نظامی جمهوری آذربایجان علیه قره‌باغ خبر می‌دهند

وزارت دفاع جمهوری باکو اعلام کرد نیروهای ارمنی مستقر در خان‌کندی با استفاده از توپخانه به سمت مواضع آنها شلیک کرده‌اند و آتش سنگینی را گشوده‌اند که اقدامات متقابل آن صورت خواهد گرفت.

مهر/ رسانه‌های ارمنستان اعلام کردند که نیروهای جمهوری آذربایجان شهر «خان‌کندی»، مرکز منطقه قره‌باغ را گلوله‌باران کردند.

رسانه‌های ارمنستان با انتشار تصاویری اعلام کردند که نیروهای جمهوری آذربایجان شهر «خان‌کندی»، مرکز منطقه قره‌باغ را گلوله‌باران کردند. وزارت دفاع ارمنستان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای جمهوری آذربایجان با سلاح‌های دقیق مواضع نظامی ما را بمباران کردند.

رسانه‌های محلی اعلام کردند باکو در پی آغاز این عملیات حریم هوایی خود را به روی ارمنستان بسته است.

خبرگزاری فرانسه نیز از شنیده‌شدن صداهای انفجار در مرکز قره‌باغ خبر داد.

باکو حریم هوایی خود را به روی ارمنستان بست

درحالی‌که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از آغاز عملیات نظامیِ مقابله با اقدامات تروریستی در قره‌باغ برای بازگرداندن نظم قانون اساسی خبر داده، رسانه‌های محلی از بسته‌شدن حریم هوایی جمهوری آذربایجان به‌روی ارمنستان خبر دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان به سامانه پدافند هوایی ارمنستان در «استپاناکرت» حمله کرده.

مهر/ هم‌زمان وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که «عملیات ضدتروریستی نیروهای ما» در منطقه قره‌باغ آغاز شد. در این بیانیه ادعا شده که «فرماندهی نیروهای حافظ صلح فدراسیون روسیه و رهبری مرکز مشترک نظارت ترکیه و روسیه در جریان فعالیت‌های جاری قرار گرفته‌اند.»

جمهوری آذربایجان همچنین مدعی شد که هدف از این عملیات نظامی اخراج گروه‌های مسلح ارمنستان از اراضی جمهوری آذربایجان است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که «صبح امروز بر اثر اقدامات تحریک‌آمیز ارمنستان دو نظامی آذربایجانی زخمی شدند.»

انهدام ایستگاه جنگ الکترونیک  نیروهای ارمنستانی

رسانه‌های آذربایجانی با انتشار تصاویری مدعی شدند که ایتسگاه جنگ الکترونیک نیروهای ارمنستانی در روستای آشاغی در قره‌باغ منهدم شده است.

ارمنستان: اوضاع در مناطق مرزی نستباً آرام است

وزارت دفاع ارمنستان با اعلام عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ از آرامش نسبتی در مناطق مرزی این کشور با جمهوری آذربایجان خبر داد.

روسیه: خصومت‌ها را متوقف کنید و به راه‌حل دیپلماتیک برگردید

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که هم‌اکنون با طرف‌های درگیر در منطقه قره‌باغ در حال رایزنی است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که «فدراسیون روسیه از تشدید شدید اوضاع در قره باغ به شدت نگران است. روسیه از ارمنستان و آذربایجان می خواهد تا خصومت ها را متوقف کنند و به راه حل دیپلماتیک بازگردند.»

جمهوری آذربایجان: خروج نیروهای ارمنستانی، تنها راه صلح در قره‌باغ است

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که « تنها راه صلح در منطقه خروج کامل نظامیان ارمنی از قره باغ و انحلال رژیم در استپانکرت (خان‌کندی مرکز قره‌باغ)  اعلام کرد.»

اتحادیه اروپا: گفت‌وگو کنید

اتحادیه اروپا در واکنش به آغاز عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره‌باغ با انشتار بیانیه‌ای از باکو و مقامات منطقه قره‌باغ  خواسته گفت‌وگو کنند.

نشست شورای امنیت ملی ارمنستان با ریاست «نیکول پاشینیان»

رسانه‌های ارمنستانی اعلام کردند که هم‌اکنون نشست شورای امنیت ملی ارمنستان با ریاست نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر این کشور در حال برگزاری است.

دستور کار این جلسه بررسی اقدامات نظامی گسترده جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ است.

در حال تکمیل...

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106702

سایر رسانه ها

    ارسال نظر