جابه‌جایی علی پروین با آمبولانس؟! حمله تند به علی پروین +فیلم

پس از برد برابر مس رفسنجان، پیشکسوتان پرسپولیس حرکت عجیب و دور از انتظاری انجام دادند.

جابه‌جایی علی پروین با آمبولانس؟! حمله تند به علی پروین +فیلم

ورزشگاه آزادی با توجه به قهرمانی پرسپولیس روز شلوغی را سپری کرد و این موضوع باعث شد خیابان‌های اطراف این ورزشگاه هم بسته شود. در شرایطی که پیشکسوتان پرسپولیس هم برای حضور در جشن قهرمانی راهی ورزشگاه آزادی شده بودند، ترافیک شدید اطراف ورزشگاه باعث شد آن‌ها دست به یک اقدام عجیب بزنند و از آمبولانس برای خروج از آن منطقه استفاده کنند.

آمبولانس ورزشگاه آزادی درحالی به عنوان آژانس علی پروین و دیگر پیشکسوتان پرسپولیس مورد استفاده قرار گرفته که ممکن بود در آن زمان حال یک هوادار در ورزشگاه بد شود و نبودن آمبولانس اتفاقات تلخی را به‌دنبال داشته باشد. در واقع وظیفه آمبولانس ورزشگاه رسیدگی به وضعیت تماشاگران است و شلوغی و ازدحام دلیل خوبی برای استفاده شخصی از این وسیله و عبور از ترافیک نیست!

جابه‌جایی علی پروین با آمبولانس؟!

پایان بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران، مصادف بود با جشن قهرمانی پرسپولیس در عصر روز شنبه‌ای که گذشت، در حاشیه جشن قهرمانی فیلمی منتشر شد که بازتابش در رسانه‌ها با عنوان عجیب «کار جالب علی پروین» همراه بود.

 کار جالب علی پروین، فوتبالیست پیشکسوت تیم پرسپولیس نه تنها جالب نبود، که غیرقانونی و شرم‌آور بود، استفاده از خودروی آمبولانس برای رفت و آمد و تردد در سطح شهر.

آن‌طور که برخی از رسانه‌ها نوشته‌اند گویا این آمبولانس خصوصی و در اختیار باشگاه پرسپولیس بوده، اما حتی با این فرض هم، چنین اقدامی نه فقط غیرقانونی که غیر اخلاقی و مخرب تعریف می‌شود، سال‌ها تلاش شده تا مردم به اهمیت راه دادن به خودرو‌های امدادی پی ببرند و مسیر تردد این خودرو‌ها را شلوغ و مسدود نکنند. پیش از این نیز در رسانه‌ها گزارش‌هایی از تردد برخی از افراد با نفوذ از طریق آمبولانس‌ها مطرح شده بود، حالا که فیلم واضح علی پروین و همراهان منتشر شده، این باور تقویت می‌شود که آمبولانس‌ها فقط در اختیار بیماران نیست.

علی پروین به خاطر یک آمبولانس در حال فحش خوردن است

 کاربری به نام رهام در این زمینه نوشت: کثافت محض! خاک بر سر طرفداران پرسپولیس اگر اعتراض جدی نکنند. خاک دو عالم بر سرشان! استفاده از آمبولانس برای عبور از ترافیک بی‌...ترین کاری ست که من می‌توانم تصور کنم.

زهره هم نوشت: ‌‎علی پروین بعد از جشن قهرمانی ‎پرسپولیس برای تردد راحت‌تر، سوار امبولانس می‌شه.... چرا این کارو می‌کنید؟ چرا  آمبولانس و فلسفه وجودی‌اش رو زیر سوال می‌برید و مردم رو دچار شک و تردید می‌کنید؟ این بازی با جون ادما نیست؟

البته مازیار معاونی(روزنامه‌نگار) نظر دیگری دارد: علی پروین هفتاد و هشت ساله و محمود خوردبین هفتاد و شش ساله هستند.

دو پیشکسوت و بدون تعارف دو پیرمرد فوتبالی که دهه‌ها از روزهای بازی کردن و برخورداری‌شان از توان بدنی بالا گذشته و بی شک استخوان‌هایی پوک و تحلیل رفته دارند که قطعا در گیر و دار هجوم هوادارانی که در دهه سوم قرن بیست و یکم هنوز همچون چند دهه قبل غیرمودبانه به افراد مشهور هجوم می‌آورند، خواهد شکست پس باید که سوار بر  آمبولانس از مهلکه بگریزند

این چه ربطی به استفاده از آمبولانس در  ۱۴۰۱ دارد؟

در همین زمینه جعفر میعادفر، رییس سازمان اورژانس کشور طی توضیحاتی گفت:

خودروی آمبولانسی که علی پروین و محمود خوردبین را جابه‌جا کرده است، متعلق به یک آمبولانس‌ خصوصی بود و این کار هم غیرقانونی بوده و قطعا طبق قانون به آنها برخورد خواهد شد.

رییس سازمان اورژانس کشور با تایید این خبر می‌گوید: خودروی آمبولانسی که علی پروین و محمود خوردبین را جابه‌جا کرده است، متعلق به یک آمبولانس خصوصی بود و این کار هم غیرقانونی بوده و قطعا طبق قانون به آن‌ها برخورد خواهد شد.

جعفر میعادفر تاکید می‌کند: این روز‌ها درگیر مراسم رحلت امام و بزرگداشت ۱۵ خرداد هستیم، اما در اولین فرصت اقدامات قانونی و برخورد با این شرکت آمبولانس خصوصی را انجام می‌دهیم و نتیجه را به رسانه‌ها اعلام می‌کنیم.

علاوه براین رییس اورژانس تهران نیز در واکنشی به این موضوع گفته است: درمورد تخلفات مربوط به آمبولانس‌های خصوصی، طبق دستوری که از مقام عالی وزارت در خصوص ساماندهی آمبولانس‌های غیر ۱۱۵ و بخش خصوصی در سال ۱۴۰۲، دریافت کرده ایم عمل می‌کنیم.

محمد اسماعیل توکلی می‌گوید: همکاران ما در اداره نظارت بر آمبولانس‌های غیر ۱۱۵، به صورت شبانه‌روزی در تمام معابر عبوری و مراکز آمبولانس‌های خصوصی و شرکت‌های تابعه و هر جای غیردولتی که از آمبولانس استفاده می‌کند، حضور پیدا خواهد کرد و الزامات ما را ارزیابی می‌کند تا آن مرکز، آن‌ها را رعایت کرده باشد. هر مرکزی که دستورالعمل‌های ما را نقض کرده باشد، به مراجع مربوطه ارجاع داده می‌شود تا نسبت به ابطال مجوزشان اقدام کنیم. شکایت عمده از آمبولانس‌های خصوصی درباره مبالغ دریافتی است که هم وطنان می‌توانند در سامانه ۱۹۰ این شکایت را ثبت کنند و ما با جدیت به این موضوع رسیدگی می‌کنیم. لازم به ذکر است مواردی که هزینه اضافه دریافت کرده بودند نیز عمدتا به مردم بازگشت داده شده است.

سابقه بد آمبولانس‌های خصوصی

تا قبل از حادثه پلاسکو خبری از اعتماد برخی مردم به آمبولانس‌ها نبود. برخی به آژیر‌ها بی‌اعتنایی می‌کردند و همه این‌ها را بازی آمبولانس‌های خالی برای عبور از ترافیک می‌دانستند. حادثه پلاسکو، اما باور آن عده از مردم را نسبت به خودرو‌های اورژانس تغییر داد. آن‌ها دیگر هنگام شنیدن صدای آمبولانس بی‌توجه نیستند.

سال ۹۸ علی عبدالعالی، استاد دانشگاه، گفت: «عده‌ای از معلمان خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آن‌ها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برساند.» عده‌ای دیگر این نظر را داشتند که نه تنها معلمان کنکور بلکه ثروتمدان دیگری، چون بازاریان و سلبریتی‌ها از آمبولانس خصوصی برای تردد در شهر استفاده می‌کنند. آن زمان یکی از شرکت‌های آمبولانس خصوصی می‌گوید: نرخ هر سفر ۲۵۰ هزار تومان و توقف هر ساعت برابر با ۶۰ هزار تومان است، فرقی هم نمی‌کند که مسافر بیمار باشد یا رئیس یک شرکت!

جابه‌جایی سلبریتی‌ها با آمبولانس

جابه‌جایی شخصیت‌ها و چهره‌ها با آمبولانس پیش از این‌ها هم خبری شده بود، سال ۹۹ برخی رسانه‌ها مصاحبه‌ای به نقل از رییس مرکز اورژانس تهران منتشر کردند که این مقام مسئول ادعا کرده بود که برخی مسئولان از آمبولانس‌های بخش خصوصی استفاده می‌کنند. این خبر بلافاصله تکذیب شد و روابط عمومی مرکز اورژانس تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: خبر منتشر شده به نقل از رییس مرکز اورژانس تهران مبنی بر استفاده شخصی برخی از مسؤولان از آمبولانس‌های بخش خصوصی تهران از سوی برخی رسانه‌ها، تکذیب می‌شود. هیچ‌گونه تخلفی از طرف آمبولانس‌های خصوصی در شهر تهران اتفاق رخ نداده و تنها یک مورد در سال گذشته رخ داد که بلافاصله جواز فعالیت آن آمبولانس خصوصی باطل شد.

رییس وقت مرکز اورژانس تهران در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون گزارشی از استفاده شخصی برخی از مسوولان از آمبولانس‌های اورژانس تهران شده یا خیر نیز گفته بود: در اورژانس دولتی به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد؛ زیرا از تماس مددجو تا انتهای خدمات‌رسانی نیرو‌های اورژانس تمامی فعالیت‌ها رصد می‌شود، اما در بخش خصوصی چنین موردی را داشتیم که سریعا با شرکت مربوطه برخورد و مجوزشان باطل شده است.

حالا باید منتظر بمانیم تا رییس اورژانس کشور درباره نحوه برخورد با این آمبولانس خصوصی اطلاع‌رسانی کند، البته علی پروین یا باشگاه پرسپولیس تاکنون واکنشی نشان نداده‌اند.

منبع: خبرانلاین - برترین ها

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140417

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر