جزئیات عملیات همزمان تروریستی در چابهار و راسک ؛ درگیری چند ساعته در شهر و مقرهای نظامی

چهار تروریست در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارند و یک شهروند نیز به گروگان گرفته شده است

جزئیات عملیات همزمان تروریستی در چابهار و راسک ؛ درگیری چند ساعته در شهر و مقرهای نظامی

 معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: «تا کنون هشت تروریستی که به مقر نظامی در دو شهرستان چابهار و راسک در جنوب سیستان و بلوچستان حمله کرده بودند به هلاکت رسیدند».

سید مجید میراحمدی روز پنجشنبه درباره آخرین جزئیات درگیری در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: «گروهک تروریستی جیش الظلم شامگاه گذشته همزمان به مقرهای سپاه و دریابانی در شهرستان‌های چابهار و کنارک با هدف تصرف، شهادت و یا اسارت تمامی نیروهای مستقر در این مکان‌ها حمله کرد که به لطف خدا و در سایه رشادت، شهامت و شهادت طلبی نیروهای جان بر کف سپاه، مرزبانی، انتظامی و دریابانی عملیات آنها با شکست صددرصدی مواجه شد».

وی افزود: «تمامی نیروهای دشمن در این عملیات به هلاکت رسیدند، در ۲ شهر چابهار و راسک تعدادی از تروریست‌های باقی‌مانده در محاصره کامل نیروهای امنیتی هستند که تا ساعتی دیگر که پیش‌بینی می‌شود حدود ۶ نفر هستند آنها نیز دستگیر یا به هلاکت خواهند رسید».

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: «با حضور نیروهای امنیتی، نیروهای پشتیبانی و عملیاتی این گروهک تروریستی پا به فرار گذاشتند که به فضل الهی این عملیات با شکست صددرصدی همراه بود، در حال حاضر تعداد به هلاکت رسیدگان هشت نفر هستند و به احتمال زیاد این آمار افزایش پیدا کند و به بیش از ۲۰ نفر برسد البته آمار کامل پس از پایان عملیات توسط فرماندهان اعلام خواهد شد معاون امنیتی وزیر کشور: تروریست‌ها موفق به تصرف مقرهای سپاه در چابهار و راسک نشدند و در محاصره هستند:

درگیری در راسک ادامه دارد و تروریست‌ها در محاصره قرار دارند. در چابهار که به طور همزمان به مقر سپاه در راسک و مقر سپاه دریابانی حمله شد و هدف تروریست‌ها تصرف این مکان‌ها بود که موفق به تصرف مقرهای سپاه نشدند و در محاصره کامل قرار دارند.

تروریست‌ها در چابهار موفق شدند به محیط دریابانی وارد شوند اما دلاورمردان ما با مقاومت جانانه آنها را زمین‌گیر کردند.

افرادی که وارد مقر دریابانی چابهار شدند زخمی شدند و هم اینکه گزارشاتی مبنی بر کشته شدن یکی از این تروریست‌ها واصل شده است.

تروریست‌هایی که وارد مقر دریابانی شدند در محاصره کامل قرار دارند که یا به هلاکت و یا دستگیر خواهند شد.

تروریست‌ها در ساختمان‌های اطراف این مقرها مستقر هستند و اقدام به تیراندازی کور می‌کنند که رزمندگان شجاع و دلاور سپاه و انتظامی با آنها مقابله می‌کنند.

جز در راسک و چابهار به هیچ مقر نظامی دیگری در سیستان و بلوچستان حمله تروریستی نشده است.

چهار تروریست در محاصره، یک شهروند چابهاری گروگان

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه عملیات همزمان تروریست‌ها در چابهار و راسک با مقابله نیروهای امنیتی و انتظامی با شکست مواجه شده است گفت: چهار تروریست هم اینک در محاصره نیروهای امنیتی هستند و یک شهروند چابهاری به گروگان گرفته شده است.

میراحمدی گفت: در راسک تروریست ها به طور صددرصد به شکست کامل رسیدند و در محاصره نیروهای امنیتی هستند.

وی افزود: در چابهار عناصر تروریستی که قصد ورود به دریابانی را داشتند هر سه تروریست کشته شدند و عملیات تقریبا در حوزه دریایانی خاتمه یافته است.

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: تروریست هایی هم که به مقر سپاه در چابهار حمله کردند با شکست مواجه شدند و به ساختمان مجاور پناهنده شدند و چهار تروریست در محاصره قرارداند.

تا کنون سه نفر از مدافعان امنیت به شهادت رسیدند و با توجه به اینکه تعدادی هم مجروح شدند احتمال افرایش امار وجود دارد.

تروریست ها یا کشته شدند و یا در محاصره نیروهای امنیتی هستند.

تروریست ها  یک نفر از شهروندان چابهار را به گروگان گرفته اند که عملیات نیروهای امنیتی برای حفظ جان این گروگان با احتیاط کامل انجام می شود.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 132183

ارسال نظر