حکم حکومتی جدید پوتین

جزئیات قوانین و حکم حکومتی جدید ولادیمیر پوتین اعلام شد.

حکم حکومتی جدید پوتین

با دستور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، تهمت و افترا به سربازان و مشارکت‌کنندگان در حمله نظامی مسکو به اوکراین، جرم‌ انگاشته خواهد شد.

به نقل از تاس، براساس قانونی که به امضای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه رسیده است، تهمت و افترا به تمام افراد و مشارکت‌کنندگان در حمله نظامی روسیه به اوکراین، جرم تلقی شده و مشمول مجازات خواهد بود.

پیش از این در قانون کیفری روسیه، تنها اقدامات علنی که با هدف بدنام کردن استفاده فرامرزی از نیروهای مسلح روسیه صورت می‌گرفت، مشکل‌آفرین بود اما مطابق قانون جدید، بدنام کردن علنی هرگونه مشارکت‌کننده در عملیات نظامی از جمله واحدها و نیروهای داوطلب، سازمان‌ها و اشخاص تسهیل‌کننده ماموریت‌های نیروهای مسلح روسیه، مشمول مجازات بوده و حداکثر مجازات آن، از پنج به هفت سال زندان افزایش یافته است.

علاوه بر این، نشر اکاذیب و دروغ‌پراکنی درباره داوطلبان حاضر در عملیات نظامی روسیه در اوکراین، ۱۵ سال حبس در پی خواهد داشت.

همچنین، پوتین قانونی را امضا کرده که مطابق آن، تهمت و افترا به داوطلبان حاضر در جنگ علیه اوکراین، تا ۵۰۰ هزار روبل (۶ هزار و ۵۰۰ دلار) جریمه نقدی دربردارد و در صورت تکرار این جرم در فاصله یک سال پس از محکوم شدن به پرداخت جریمه نقدی، مشمول مجازات کیفری خواهد شد.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر