اسما الاسد بانوی اول سوریه درگذشت ؟

در حالی که خبرگزاری ایرنا نوشت همسر بشار اسد در گذشت اما تاکنون هیچ منبع رسمی در سوریه این خبر را تایید نکرده است

اسما الاسد بانوی اول سوریه درگذشت ؟

در حالی که خبرگزاری ایرنا نوشت همسر بشار اسد در گذشت اما تاکنون هیچ منبع رسمی در سوریه این خبر را تایید نکرده است

به گزارش عرشه آنلاین،شایعه‌ای درباره درگذشت «اسما اسد» همسر رئیس‌جمهور سوریه در رسانه‌ها به نقل از بیانیه‌ای که ادعا شده مربوط به دفتر ریاست‌جمهوری این کشور است، منتشر شده است.با بررسی حساب‌های کاربری ریاست‌جمهوری سوریه در شبکه‌های اجتماعی و همچنین خبرگزاری‌های رسمی این کشور، مشخص شده که خبری با این عنوان منتشر نشده است.

همسر رییس جمهور سوریه به سرطان خون مبتلا شده است

ریاست جمهوری سوریه هفته گذشته  اعلام کرده بود  اسما الاسد، بانوی اول سوریه، تقریباً پنج سال پس از اعلام بهبودی کامل خود از سرطان سینه، به سرطان خون مبتلا شده است.

در این بیانیه آمده است که اسما، ۴۸ ساله، تحت یک پروتکل درمانی خاص قرار خواهد گرفت که او را ملزم به انزوا می کند و در نتیجه او از مشارکت های عمومی کناره گیری می کند. در آگوست ۲۰۱۹، اسما گفت که از سرطان سینه که به گفته او زود کشف شده بود، به طور کامل بهبود یافته است.

از زمانی که سوریه در سال ۲۰۱۱ وارد جنگ شد، اسماء اسد بانکدار سابق که در انگلیس به دنیا آمده نقش عمومی تلاش‌های خیریه و ملاقات با خانواده‌های سربازان کشته شده را بر عهده گرفت. او سازمان اعتماد سوریه برای توسعه را اداره می کند، یک سازمان غیردولتی بزرگ که به عنوان یک سازمان حمایت‌گر برای بسیاری از عملیات های کمک و توسعه در سوریه عمل می کند. اسماء اسد سال گذشته در اولین خروج خود از سوریه همراه با همسرش به امارات رفته بود.

منبع: شفقنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140349

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر