واکنش زلنسکی به ادعای جنجالی ترامپ درباره جنگ اوکراین

رییس جمهور اوکراین باردیگر از رییس جمهور سابق آمریکا خواست تا با سفر به کی‌یف، توضیح دهد که چطور ظرف ۲۴ ساعت به جنگ اوکراین و روسیه پایان می‌دهد!

واکنش زلنسکی به ادعای جنجالی ترامپ درباره جنگ اوکراین

رییس جمهور اوکراین باردیگر از رییس جمهور سابق آمریکا خواست تا با سفر به کی‌یف، توضیح دهد که چطور ظرف ۲۴ ساعت به جنگ اوکراین و روسیه پایان می‌دهد!

به گزارش عرشه آنلاین، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین از دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور، دعوت کرد تا به کی‌یف سفر کند و ادعای خود مبنی بر پایان دادن به جنگ ظرف ۲۴ ساعت را ثابت کند.

به نقل از پولیتیکو، زلنسکی در گفت‌وگو با کانال ۴ انگلیس در واکنش به ادعای ترامپ مبنی بر توانایی‌اش برای پایان دادن به جنگ ظرف ۲۴ ساعت، گفت: نمی‌دانم که آیا پیام و (ادعای) او واقعاً چنین نتیجه مثبتی در پی دارد یا خیر.

وی افزود: این حرف صرفاً می‌تواند یک پیام یا شعار سیاسی یک نامزد در فصل «پیچیده» انتخابات باشد. با این حال، اگر چنین فرمولی (برای پایان جنگ) وجود داشته باشد، دوست دارم آن را بدانم.

رییس جمهور اوکراین در ادامه در واکنش به این پرسش که آیا تمایل دارد تا از ترامپ برای سفر به کی‌یف دعوت کند تا او به شخصه طرحش را توضیح دهد، گفت: بله؛ حتماً. دونالد ترامپ، شما را به اوکراین و کی‌یف دعوت می‌کنم و اگر بتوانی ظرف ۲۴ ساعت به جنگ پایان دهی، فکر می‌کنم همان سفر ۲۴ ساعته‌ات کافی باشد، روزش هم به انتخاب خودت!

وی اضافه کرد: شاید دونالد ترامپ واقعاً طرحی داشته باشد؛ یک طرح واقعی و می‌تواند این طرح را با من در میان بگذارد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. اگر کسی بداند که چطور می‌توان جنگ با روسیه را متوقف کرد، نباید آن را از مردم اوکراین مخفی کرد.

ترامپ دوشنبه هفته گذشته در جریان سخنرانی برای حامیانش در دموین در ایالت آیووا، با تکرار اظهارات و ادعاهای قبلی خود، گفت که «ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه را خوب می‌شناسم و زلنسکی را هم همینطور. آنها را یک جا جمع می‌کنم و خیلی زود مساله را حل و فصل می‌کنیم.»

رییس جمهور سابق آمریکا پنجشنبه هفته گذشته نیز در گفت‌‎وگو با فاکس نیوز گفت که «اگر من رییس جمهور آمریکا بودم، پوتین هرگز به اوکراین حمله نمی‌کرد.»

دونالد ترامپ جونیور، پسر بزرگ رییس جمهوری سابق آمریکا هفته گذشته در واکنش به پرسشی درباره راه‌های پایان دادن به جنگ اوکراین گفته بود که «تنها راه متقاعد کردن زلنسکی برای مشارکت در مذاکره با روسیه، قطع منابع مالی است که از واشنگتن به کی‌یف سرازیر می‌شود.»

زلنسکی سه‌شنبه هفته گذشته در مجمع جهانی اقتصاد در تلاش برای کم‌اهمیت دادن نگرانی‌ها مبنی بر توقف جریان کمک‌ها از آمریکا به اوکراین در صورت پیروزی ترامپ در انتخابات، گفت که «یک نفر نمی‌تواند نظر کل یک کشور را تغییر دهد.»

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

کدخبر: 123112

ارسال نظر