جزئیات افزایش و واریز مستمری مددجویان و معلولان اعلام شد

مجلس شورای اسلامی افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان و معلولان را مصوب کرده است.

جزئیات افزایش و واریز مستمری مددجویان و معلولان اعلام شد

مستمری مددجویان و معلولان  افزایش می‌یابد. مستمری مددجویان و معلولان بهزیستی پرداخت است.جزئیات افزایش و واریز مستمری مددجویان و معلولان اعلام شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی در کشور هیچ‌گونه مستمری پرداخت‌نشده‌ای ندارد.

علی محمد قادری، رئیس سازمان بهزیستی کشور در شورای اداری بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: بهزیستی کشور هیچ‌گونه معوقه‌ای ندارد و بهنگام و بروز تمامی مستمری‌ها پرداخت شده و مستمری اردیبهشت ماه نیز ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه پرداخت شده است. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: طبق قانون بودجه سنواتی هرساله دولت پیشنهادی را در قالب مستمری به مجلس ارائه می دهد. امسال مجلس افزایش ۴۰ درصدی را مصوب کرده که به محض تصویب در هیئت دولت این مکانیزم اجرا خواهد شد. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص کمپ ماده ۱۶ اضافه کرد: مبارزه با مواد مخدر در حوزه های متعدد درمان، پیشگیری و مداخله است که دستگاه های متعدد مسئولیت همکاری را دارند، به صورت کلی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور پیگیری این امور را انجام می دهد و دستگاه ها را در قالب تشریک مساعی هماهنگ می کند. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: دستگاه هایی از جمله شهرداری و بهزیستی مکلف هستند در این خصوص اقداماتی انجام دهند و در کمیته ملی کشوری متناسب با نیاز استان ها، نسبت به تشکیل و تاسیس کمپ ماده ۱۶ موادمخدر اقدامات لازم انجام می شود؛ شهرداری ها باید زیرساخت لازم برای ایجاد مراکز ماده ۱۶ در شهرها و استان ها ایجاد کنند. در استان مرکزی نیز تمهیدات لازم برای ایجاد این مرکز انجام خواهد شد. 

او بیان کرد: جامعه متکثر و متنوعی به جهت فرآیند ها و ماموریت ها تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و بهزیستی در این سال ها اقداماتی در قالب های متنوع از جمله توانمندسازی و حمایت و ... را انجام داده است. امروز بیش از ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند. 

قادری ضمن اشاره به حمایت از خانواده های دارای فرزندان چندقلو بیان کرد: این سازمان تمامی خانواده های دارای فرزند بیش از ۲ قلو از صفر تا ۶ سال را حمایت می کند و پشت نوبت ماندن در این بخش وجود ندارد، همچنین حمایت از بانوان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت از دیگر خدمات این سازمان است که در این راستا تا پایان سال ۱۴۰۱ هیچ فرد مشمول دریافت خدمات پشت نوبتی وجود ندارد و تمامی افراد پشت نوبت حوزه های اجتماعی و توانبخشی استان تحت پوشش دریافت مستمری قرار گرفته اند.

محمود حسین آبادی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز با تاکید بر همکاری خوب خیران در این استان با بهزیستی افزود: مجمع خیرین استانی در حال شکل‌گیری است. 

او ادامه داد: انتظارات از سازمان بهزیستی در استان از جمله تشکیل شورای عالی رفاه، به روز رسانی خودروها و ... وجود دارد. شورای عالی رفاه بعد از هشت سال برگزار شد و قرار است  هر شش ماه یکبار برگزار شود. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: امید است در خصوص تامین نیروی انسانی بتوان مشکلات را رفع کرد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر