سد چمشیر آبگیری شد!

ساخت این سد بر روی رودخانه زهره از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اما از سال گذشته هشدار‌های بسیاری از سوی فعالین محیط زیستی و سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به مخاطرات آبگیری این سد داده شده بود.

سد چمشیر آبگیری شد!

 سد چمشیر علی رغم مخالفت‌های مکرر مسئولین سازمان محیط زیست و دیگر مسئولین کشوری آبگیری شد!

به گزارش انتخاب، ساخت این سد بر روی رودخانه زهره از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اما از سال گذشته هشدار‌های بسیاری از سوی فعالین محیط زیستی و سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به مخاطرات آبگیری این سد داده شده بود.

پیگیری‌ها  حاکی از این است که سد چمشیر امروز صبح آبگیری شده است.

همچنین محمد درویش، فعال محیط زیستی با انتشار تصویری از آبگیری سد چمشیر در توییتر خود نوشت: آقای سلاجقه در حالیکه صبح امروز شما مشغول تکذیب آبگیری سد چم‌شیر در رسانه رسمی دولت بودید، یک از محیط‌بان‌های شما این عکس را برایم فرستاد! درها را باز کنید و اجازه دهید واقعیت‌ها فاش شود اگر صادق هستید.

با این وجود ، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار ما اعلام کرد که هنوز این سد وارد مرحله آبگیری نشده و در صورت تحقق این موضوع اطلاع رسانی رسمی صورت میگیرد.

طبق اعلام این شرکت، تصاویری که در فضای مجازی از وجود آب در مخزن سد منتشر شده، مربوط به آبی است که از بارش‌های اخیر در منطقه در حجم مرده سد باقی مانده است.

ساخت سد چم‌شیر روی رودخانه زهره از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است اما از سال گذشته هشدارهایی از سوی فعالان محیط زیستی و سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به مخاطرات آبگیری این سد و تاثیر منفی آن بر محیط زیست منطقه داده شده است.

 

منبع: انتخاب

دیگر رسانه ها

ارسال نظر