خبر فوری:

وزیر بهداشت:

برای افزایش جمعیت فرصت زیادی نداریم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت کشور از حیث جوانی جمعیت ناجور است و ما فرصت زیادی برای افزایش جمعیت در کشور نداریم.

بهرام عین‌اللهی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۳۱ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال فاطمه قاسم پور مبنی بر علت اجرا نشدن مصوبه بودجه ۱۴۰۰ درباره تحت پوشش قرار دادن درمان ناباروری، گفت: وضعیت کشور از حیث جوانی جمعیت ناجور است و ما فرصت زیادی برای افزایش جمعیت در کشور نداریم و اگر در هفت سال آینده کاری برای افزایش جمعیت نکنیم، بعداً این معضل قابل جبران نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مجلس باید از طریق تصویب قوانین به جوانی جمعیت کمک کند، گفت: البته مجلس یازدهم قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را به تصویب رساند و وظیفه ماست که این قانون را به طور کامل اجرا کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ما در وزارت بهداشت، قرارگاه جوانی جمعیت را ایجاد کردیم و مسئولیت این قرارگاه به عهده بنده است. تمام افراد و نهادهایی که در موضوع جوانی جمعیت تأثیر دارند در این قرارگاه حضور دارند و ما جلسات خود را به صورت هفتگی در راستای بررسی راهکارهای افزایش جمعیت برگزار می‌کنیم./ مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر