پیش بینی هواشناسی از یک اتفاق مهم تا نیمه اردیبهشت که خدا کند اشتباه نباشد +ویدئو

کارشناس هواشناسی: تا نیمۀ اردیبهشت بارش‌های فراوانی در سراسر کشور پیش‌بینی می‌شود

پیش بینی هواشناسی از یک اتفاق مهم تا نیمه اردیبهشت  که خدا کند اشتباه نباشد +ویدئو

 کارشناس هواشناسی: تا نیمۀ اردیبهشت بارش‌های فراوانی در سراسر کشور پیش‌بینی می‌شود

کارشناس هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی شدید به کشور خبر داد و گفت: جمعه و شنبه جو در بیشتر مناطق کشور آرام است، در بخش‌های شرقی و جنوب‌شرقی برای ۲ روز آینده وزش باد و گرد و خاک را خواهیم داشت.

موج جدید بارش‌ها در راه است

 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از بعد از ظهر شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در نقاط مختلف بارندگی، تگرگ و وزش باد پیش بینی می شود.

«صادق ضیاییان» رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: امروز در نیمه شمالی کرمان و شرق استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و ورش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تاکید بر اینکه برای روز جمعه ۱۶ فرودین ماه کشور جو آرامی خواهد داشت، افزود: از بعد از ظهر شنبه ۱۸ فرودین ماه در مناطق غرب و شمال غرب سواحل دریای خزر و روز یکشنبه ۱۹ فروردین در شمال غرب برخی نقاط غرب و جنوب غرب استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رگبار و تگرگ و ورزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در روز دوشنبه ۲۰ فروردین نیز بارش شمال غرب و جنوب غرب تشدید شده و علاوه بر مناطق یاد شده در شمال شرق نیز بارش ادامه خواهد داشت.

ضیاییان خاطرنشان کرد: تا روز جمعه نیز افزایش نسبی دما، در نیمه شمالی کشور محسوس است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا عنوان کرد: برای روز جمعه شرق خلیج فارس، دریای عمال و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 132207

ارسال نظر