جدیدترین نقشه بارندگی در ایران، هوا در تعطیلات عید فطر چطور است؟+عکس

جدیدترین نقشه بارندگی در ایران در فروردین 1403/ این مناطق منتظر باران باشند + عکس

جدیدترین نقشه بارندگی در ایران، هوا در تعطیلات عید فطر چطور است؟+عکس

اوج فعالیت این موج بارشی در استان های شمال غربی کشور خواهد بود و بسیاری از نقاط در استان های آذربایجان های شرقی، غربی و اردبیل از این موج بارش های خوبی خواهند داشت.

برای اواسط هفته آینده شاهد وقوع بارش های خوبی در بسیاری از نقاط استان های شمال غربی ، غربی و جنوب غربی کشور خواهیم بود.

اوج فعالیت این موج بارشی در استان های شمال غربی کشور خواهد بود و بسیاری از نقاط در استان های آذربایجان های شرقی، غربی و اردبیل از این موج بارش های خوبی خواهند داشت.

این موج بارشی از اوایل تا اواسط هفته آینده وارد کشور شده و حدود نیمی از نقاط کشور را تحت تاثیر فعالیت خود قرار خواهد داد.

هواشناسی آب و هوا رگبار باران

موج جدید بارشی وارد ایران می‌شود 

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران طی امروز و فردا و آسمان صاف اکثر استان‌ها طی روز جمعه از ورود سامانه بارشی به کشور طی شنبه هفته آینده خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، ارتفاعات استان کرمان، جنوب یزد، شرق لرستان و جنوب استان مرکزی افزایش ابر رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه این وضعیت در ارتفاعات استان کرمان، ارتفاعات شمال شرق فارس، برخی مناطق در جنوب یزد و برخی مناطق شرقی سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد. جمعه و شنبه آسمان در اکثر مناطق کشور صاف تا کمی ابری است.

از اواخر روز شنبه به‌تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود که به‌تدریج در مناطقی از شمال غرب کشور و نیمه غربی سواحل دریای خزر افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می‌دهد.

یکشنبه هفته آینده با نفوذ این سامانه در نوار غربی کشور شمال غرب دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود. از امروز تا اواخر روز جمعه شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: پیش از ظهر پنج‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۶

زمان پایان: جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۱۷

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده ۲۴ تا ۳۰ نات و افزایش بیشنیه ارتفاع امواج بیش از ۱.۵ متر(با تاکید ویژه بر مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گلستان)

منطقه اثر:

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ و جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۱۷: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر

اثر مخاطره: خطر غرق شدن قایق‌های سبک و تفریحی، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال غرق شدن شناورهای صیادی و اختلال در تردد شناورهای نیمه سنگین، احتمال خسارت به تأسیسات دریایی و ساحلی و اختلال در فعالیت‌های بندری.

توصیه: منع فعالیت‌های تفریحی و شنا، منع تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی در مناطق فراساحل، در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت در خصوص فعالیت های دریایی.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 132111

ارسال نظر