منابع آزمون کنکور فرهنگیان 1403/ حذفیات جدید اعلام شد

با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش، ماده امتحانی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی از لیست منابع در تاریخ ۹ آذر ۱۴۰۲ حذف شد.

منابع آزمون کنکور فرهنگیان 1403/ حذفیات جدید اعلام شد

با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش، ماده امتحانی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی از لیست منابع در تاریخ ۹ آذر ۱۴۰۲ حذف شد.

به گزارش عرشه آنلاین، دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاهی در راستای تحول بنیادین نظام تربیت و آموزش تاسیس شده تا بتواند نیروهای مستعد و توانمندی را برای وزارت آموزش و پرورش تربیت کند

دانشگاه فرهنگیان که قبلا با عنوان دانشگاه های تربیت معلم شناخته شده بود، دانشگاهی برای تامین، تربیت و توانمند سازی معلمان و نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش است. این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ از طریق تجمیع کلیه مراکز تربیت معلم سراسر ایران تاسیس شد که در حال حاضر دارای ۹۸ واحد دانشگاهی در قالب ۶۴ پردیس دانشگاهی و ۳۴ دانشکده می ‌باشد. برای مشاهده جئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

منابع کنکور اختصاصی تربیت معلم

بنا بر رایزنی های انجام شده میان شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس وزارت آموزش و پرورش از سال ۱۴۰۳ تصمیم گرفته شد برای تربیت نیروهای مستعد به منظور جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان، کنکور اختصاصی رشته تربیت معلم مجزا از کنکور سراسری برگزار می شود تا به صورت حرفه ای و تخصصی تر دانشجویان متقاضی پذیرفته شوند. به علاوه از آنجا که شغل معلمی در جهت تربیت دانش آموزان در جنبه های مختلف نهادینه شده؛ افرادی که به عنوان دانشجو تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند باید مسئولیت بزرگی را بپذیرند.

حقوق معلم

منابع آزمون کنکور فرهنگیان (دانشجو معلم)

۱- هوش و استعداد معلمی (نمونه سوال هوش) (نمونه سوال جی مت)

۲- تعلیم و تربیت اسلامی

مهارت های معلمی تالیف استاد محسن قرائتی فصل ۱ تا ۳

دین و زندگی پایه دهم رشته ریاضی، تجربی و فنی درس ۸ تا ۱۲

دین و زندگی پایه یازدهم رشته ریاضی، تجربی و فنی درس ۱۱ تا ۱۲

دین و زندگی پایه دهم رشته انسانی درس ۹ تا ۱۴

دین و زندگی پایه یازدهم رشته انسانی درس ۱۶ تا ۱۸

حذفیات منابع کنکور فرهنگیان

با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش، ماده امتحانی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی از لیست منابع در تاریخ ۹ آذر ۱۴۰۲ حذف شد.

اصلاحیه دفترچه آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳

الف) مواد امتحانی و ضرایب دفترچه ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم صرفاً شامل دو مادهٔ امتحانی زیر است:

۱- “هوش و استعداد معلمی” با ضریب ۳

۲- “تعلیم و تربیت اسلامی” با ضریب ۲

عنوان منابع درسی و مطالعاتی برای دو ماده امتحانی فوق بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش تا تاریخ ۱۴۰۲/۹/۲۰ اعلام خواهد شد.

لازم به توضیح است ماده امتحانی “فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی” از دفترچه ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو –معلم در دانشگاه فرهنگیان، حذف شد.

ب) شرط معدل از ضوابط پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان حذف شد.

منابع آزمون اختصاصی فرهنگیان ۱۴۰۳

لازم به ذکر می باشد که با توجه به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر حذف دروس عمومی از کنکور تربیت معلم ۱۴۰۳، می توان بیان کرد که سوالات کنکور تربیت معلم برای هر گروه آزمایشی از دروس اختصاصی مربوط به آن گروه آزمایشی مطرح می شود به علاوه ی سه درس زیر:

هوش و استعداد معلمی با ضریب ۳

تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب ۲

فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی با ضریب ۲ این درس در لیست دروس حذف شد

فرمول موفقیت در کنکور فرهنگیان

تعداد زیادی از متقاضیان کنکور فرهنگیان هنوز هم سردرگم هستند چون نمی‌دانند که بالاخره چه دروسی را بخوانند، روی چه کارهایی تمرکز کنند و اصلا چطور برای موفقیت در کنکور فرهنگیان برنامه‌ریزی کنند! موفقیت در کنکور فرهنگیان به چند عامل بستگی دارد:

سوابق تحصیلی (معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم) ۵۰ درصد

نتیجه کنکور اردیبهشت ۱۵ درصد

آزمون اختصاصی فرهنگیان ۱۰ درصد

مصاحبه عملی فرهنگیان ۲۵ درصد

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129037

ارسال نظر