سفر عمر ریاض بازیگر معروف بالیوودی به ایران بعداز سفر پورن استار آمریکایی

​معاون وزیر میراث فرهنگی گفت که اخیرا عمر ریاض، بازیگر معروف بالیوودی را به ایران آورده است تا معرف جاذبه‌های گردشگری ایران باشد.

سفر عمر ریاض بازیگر معروف بالیوودی به ایران بعداز سفر پورن استار آمریکایی

معاون وزیر میراث فرهنگی گفت که اخیرا عمر ریاض، بازیگر معروف بالیوودی را به ایران آورده است تا معرف جاذبه‌های گردشگری ایران باشد.

جشنواره فیلم دریای سرخ، جشنواره سرگرمی موسم الریاض، برگزاری کنسرت برای خوانندگان شناخته شده جهانی و... نزدیک‌ترین اقداماتی است که کشور همسایه؛ عربستان در راستای تبلیغ برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کشورش انجام داده است و چهره‌های سرشناسی نیز به این مراسم‌ها دعوت می‌شوند. عربستان سعودی برنامه دارد تا ۱۰ سال آینده به یکی از بازیگران اصلی صنعت گردشگری جهان تبدیل شود. حال ایران در چه جایگاهی در جذب چهره‌های معروف و سرشناس دنیا دارد؟

وزارت میراث فرهنگی خبر داده که قرار است ۲۰ اینفلوئنسر از کشور‌هایی از جمله چین، مالزی و برزیل برای تولید محتوای گردشگری به ایران بیایند.

علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص دعوت اینفلوئنسر‌های خارجی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران گفت: برنامه‌های تبلیغاتی که برخی از کشور‌ها از جمله عربستان دارند را ما نیز می‌دانیم؛ اما این کار نیاز به بودجه دارد. با این وجود در این راستا، اخیرا عمر ریاض، بازیگر بالیوودی به ایران دعوت شده است. این که برنامه‌های معرفی جاذبه‌های ایران با جذب چهره‌های سرشناس می‌تواند می‌تواند موثر باشد، کاملا درست است؛ اما نیازمند تامین مالی است.

وی تاکید کرد: طبیعتا بودجه وزارت میراث فرهنگی متناسب با وظایفش نیست. یکی از دلایلی که ما تاکید داریم که عوارض خروج از کشور که نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان است باید در حوزه گردشگری و جهت معرفی ایران به وزارتخانه تزریق شود نیز به همین علت است.

شالبافیان در پایان در پاسخ به اینکه در صورت تامین بودجه آیا بازیگران معروف هالیوودی نیز می‌توانند در ایران حضور پیدا کنند یا خیر گفت: وقتی اقتضائات جذب این افراد فراهم شد، برنامه ریزی برای حضور آن‌ها نیز صورت می‌گیرد. هر بازیگر یا گردشگر خارجی که سیر قانونی ورود به ایران را طی کند، می‌تواند به ایران سفر کند.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 125772

ارسال نظر