خبر فوری:

کارزار درخواست پرداخت یارانه به تمامی مردم ایران

جمعی از کارمندان، مشاغل آزاد و صنعتگران و اصناف با راه انداختن کارگزاری از روسای قوای مجریه و مققنه درخواست کردند که یارانه به تمامی مردم ایران پرداخت شود.

جمعی از کارمندان، مشاغل آزاد و صنعتگران و اصناف با راه انداختن کارگزاری از روسای قوای مجریه و مققنه درخواست کردند که یارانه به تمامی مردم ایران پرداخت شود.

دراین کارزار خطاب به روسای جمهور و مجلس نوشته شده است :مبنای حذف یارانه، تخصیص عادلانه منافع آن به همه ایرانیان بوده است و بر همین مبنا یارانه ۴۵ هزار تومانی به همه ایرانیان تخصیص یافت و صرفا در طول زمان به‌واسطه اینکه دولت بعدی با مشکل تأمین و تخصیص این مبلغ با مشکل مواجه بود از مردم درخواست کرد که آنهایی که تمکن مالی دارند و می توانند از این مبلغ صرفنظر کنند، انصراف دهند.

به‌تدریج این موضوع داوطلبانه کمک مردم به دولت برعکس شده و دولت هر روز عده‌ای را از این حق محروم می‌نماید.لذا امضاء کنندگان این کارزار درخواست می‌نماییم پرداخت یارانه به همه اقشار تخصیص یابد.  به‌ویژه در این چند سال اخیر که فاصله تورم سالانه با افزایش حقوق اختلاف فاحشی یافته و دغدغه معیشتی هر روز بیشتر از پیش شده است.

ضمن اینکه مبنای دهک بندی هم غلط می‌باشد؛ به‌عنوان مثال یک بازنشسته پس از ۳۰ سال خدمت، انتظار می‌رود که دارای حداقل یک خانه و ماشین داشته باشد، پس چرا بایستی از یارانه  محروم شود؟

در مقابل جوانی که اول زندگی کاری‌ست و طبیعی هست که منزل نداشته باشد. یا یک فرد کارمند که به‌واسطه ارث بردن یک منزل که تمام حقوق دولتی آن هم داده شده است، از یارانه محروم شود و ده‌ها وضعیت مشابه که منطقی نیست از این حق محروم شوند.لذا اصلاح نظام توزیع منافع باید برای همه ایرانیان باشد.لطفا با اصلاح این طرح کرامت و عزت را به ایران و ایرانی برگردانید.

هشتگ رسمی: #یارانه_حق_هر_ایرانی

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر