در بازار رمزارز بوی افزایش قیمت بیت‌کوین به مشام می‌رسد؟

​داده‌ها حاکی از آن است که معاملات بیت‌کوین با افزایش قابل توجهی همراه شده که می‌تواند بر روند قیمتی این ارز دیجیتال، تأثیر مثبتی بگذارد.

در بازار رمزارز بوی افزایش قیمت بیت‌کوین به مشام می‌رسد؟

داده‌ها حاکی از آن است که معاملات بیت‌کوین با افزایش قابل توجهی همراه شده که می‌تواند بر روند قیمتی این ارز دیجیتال، تأثیر مثبتی بگذارد.

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که معاملات بیت‌کوین در ساعات کاری بازار آمریکا طی سال جاری میلادی به بالاترین میزان خود رسیده است و تا آوریل، ۴۶ درصد از کل حجم معاملات را تشکیل می‌دهد؛ سطحی که از سال ۲۰۲۲ مشاهده نشده است. این افزایش تا حد زیادی به دلیل معرفی صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین با قیمت لحظه‌ای است که از زمان راه‌اندازی در ژانویه، ۱۳ میلیارد دلار سرمایه ورودی جذب کرده‌اند.

فروش زمین‌های شهرکی در محمود آباد (اقساط ۱۲ماهه بدون سود)

به نوشته کوین‌ تریبیون، چندین عامل به این روند کمک می‌کنند. پذیرش ETF‌های بیت‌کوین، دسترسی به بیت‌کوین را برای سرمایه‌گذاران سازمانی آسان‌تر و تحت نظارت بیشتری قرار داده است که به احتمال زیاد باعث افزایش حجم معاملات در ساعات کاری بازار آمریکا می‌شود. برعکس، به نظر می‌رسد علاقه سرمایه‌گذاران خرد در حال کاهش است، همانطور که کاهش جست‌وجوهای گوگل برای «بیت‌کوین» در ماه مارس، حاکی از آن است.

این افزایش در حجم معاملات ممکن است نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به ثبات بازار بیت‌کوین باشد. با این حال، این موضوع همچنین نگرانی‌هایی را در مورد مشارکت مداوم سرمایه‌گذاران خرد و اینکه آیا این روند در درازمدت پایدار است، ایجاد می‌کند.

به‌طور خلاصه، حجم بالای معاملات بیت‌کوین در ایالات متحده نشان‌دهنده علاقه مجدد و احتمالا نشانه‌ای از فاز جدیدی از رشد و پذیرش برای بیت‌کوین است. با این حال، همچنان مشخص نیست که آیا این روند ادامه خواهد داشت و آیا منجر به افزایش قابل توجه قیمت بیت‌کوین در آینده خواهد شد یا خیر.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز یکشنبه (۶ خرداد) از ۶۸ هزار و ۶۹۳ دلار تا ۶۹ هزار و ۴۹۴ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۲۰:۱۵ به وقت ایران، ۶۸ هزار و ۸۶۸ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود ۶۰ دلار کاهش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴/۶۲ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود ۳ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۳ هزار و ۷۳۳ دلار تا ۳ هزار و ۸۷۴ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۲۰:۱۵ به وقت ایران، ۳ هزار و ۸۳۶ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۹۰ دلار بیشتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲/۷۲ میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 139823

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر