کوییک آر به سایپا برگشت/ عرضه گسترده کوییک در بازار

تولید خودرویی که ازسبد محصولاتی سایپا خارج شده بود بار دیگر در دستورکار قرار گرفت.

کوییک آر به سایپا برگشت/ عرضه گسترده کوییک در بازار

 تولید خودرویی که ازسبد محصولاتی سایپا خارج شده بود بار دیگر در دستورکار قرار گرفت.

 کوییک R با گیربکس اتوماتیک در خطوط تولید سایپا دیده شد. پیش تر نارنجی های جاده مخصوص تولید این محصول خود با گیربکس اتوماتیک را متوقف کرده بودند اما حالا خبر می رسد که مدیران این خودروسازی تصمیم گرفته اند بار دیگر تولید این خودرو را در دستورکار قرار دهند.

بررسی های بازار خودرو نیز نشان می دهد کوییک R با گیربکس اتوماتیک مدل ۱۴۰۳ در بازار خود آفتابی شده است. قیمت پیشنهادی فروشندگان برای این محصول اتوماتیک سایپا حدود ۵۷۵ میلیون است. بررسی ها نشان می دهد کوییک R با گیربکس اتوماتیک سال گذشته با قیمتی حول و حوش ۳۳۷ میلیون تومان برای متقاضیان فاکتور می شد. این احتمال وجود دارد که با توجه به ارتقای استانداردهای خودرویی برای محصولات تولید خودروسازان قیمت کارخانه ای کوییک R با گیربکس اتوماتیک نیز افزایش یابد. اما هنوز نارنیج های جاده مخصوص ازقیمت جدید خود برای کوییک Rبا گیربکس اتوماتیک رونمایی نکردند و مشخص نیز افزایش استانداردها چقدر قیمت این محصول اتوماتیک سایپا را افزایش داده باشد.

بازار خودرو با محدودیت محصولات اتوماتیک داخلی روبرو است این در حالیست که متقاضیان خودروهای اتوماتیک رو به فزونی است و نیاز به خودرو با گیربکس اتوماتیک روز به روز بیشتر می شود. به نظر می رسد دلیل اصلی سهم کم خودروهای اتوماتیک در سید محصولات شرکت های خودروساز را باید در چالش تولید گیربکس اتوماتیک توسط شرکت های مربوطه جست و جو کرد.

خودروسازان برای تولید محصولات خود مجبور به واردات گیربکس اتوماتیک هستند و همین مساله روی تیراژ پایین این خودروها اثرگذار است.

به نظر می رسد خودروسازی سایپا قصد دارد تا عرضه کوییک R با گیربکس اتوماتیک را افزایش داده تا سهم بازار بیشتری از بازار خودروهای اتوماتیک را در اختیار بگیرد.

 

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 136824

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر