قیمت دلار امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ / دلار ۱۰۰۰ تومان ارزان شد

دلار جنگی برگشت

قیمت دلار از روز دوشنبه ۲۶ فروردین در روند کاهشی قرار گرفت. آرام شدن اوضاع سیاسی خیال معامله‌گران را راحت کرد و همین موضوع انتظارات تورمی را کاهش داد.

دلار جنگی برگشت

قیمت دلار به ایستگاه استراحت رسید؟قیمت دلار از روز دوشنبه ۲۶ فروردین در روند کاهشی قرار گرفت. آرام شدن اوضاع سیاسی خیال معامله‌گران را راحت کرد و همین موضوع انتظارات تورمی را کاهش داد.

به گزارش عرشه آنلاین ، قیمت دلار در شروع معاملات سومین روز هفته کاهش هزار تومانی داشت و یک کانال به عقب برگشت. معامله‌گران احتمال هرگونه تنش میان ایران و رژیم صهیونیستی را کم می‌دانند و معتقدند همین موضوع کاهش قیمت دلار را رقم زده است.

 قیمت دلار امروز با کاهش چشمگیری بازگشایی شد و نیمه کریدور ششم را از دست داد. در لحظه نگارش این گزارش، قیمت دلار با افت هزار تومانی در کانال چهارم کریدور ششم در حال معامله است.

دلار در کوتاه‌مدت پتانسیل رشد ندارد!

معامله‌گران ریسک‌های سیاسی را کاهشی می‌دانند. آنها انتظارات تورمی را پایین ارزیابی می‌کنند و معتقدند در صورتی که تنش در منطقه به آرامش تبدیل شود، امکان اینکه قیمت دلار در کوتاه‌مدت پتانسیل رشد نداشته باشد بالاست.

جو بازار ارز آرام شد

بررسی بازار ارز حکایت از جو آرام و تعادل در عرضه و تقاضا دارد. برداشت فعالان بازار ارز از رصد اخبار سیاسی، پایین آمدن فتیله تنش‌های سیاسی در منطقه است. کارشناسان اقتصادی معتقدند وقتی دولت بودجه را با کسری می‌بندد و متوسل به استقراض از بانک‌ها یا بانک مرکزی می‌شود، چاپ پول افزایش می‌یابد و وقتی چاپ پول در اقتصاد کشوری رخ دهد، خروجی آن رشد نقدینگی است.

به اعتقاد تحلیلگران بازار ارز، تا زمانی که بودجه‌ کشور با کسری بسته شود، مساله رشد نقدینگی همچنان پابرجا خواهد بود.

ارزهای مهم با افت تنش سقوط کرد

قیمت درهم در آخرین معامله روز دوشنبه ۲۷ فروردین با رقم ۱۷ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد و کاهش ۱۵۰ تومانی داشت. تتر  نیز با رقم ۶۸ هزار و ۱۰۰ تومانی معامله شد.

قیمت پوند انگلیس نسبت به روز یکشنبه بیش از چهار هزار تومان کاهش یافت و روی رقم ۸۰ هزار و ۸۰۰ تومانی معامله شد. یورو نسبت به دومین روز هفته بیش از سه هزار تومان کاهش داشت و با رقم ۶۹ هزار تومانی معامله شد.

کاهش ۶ هزار تومانی قیمت دلار در ۲ روز

طبق اعلام فعالان بازار طلا و ارز قیمت سکه نسبت به معاملات پایانی دیروز دو میلیون تومان و قیمت ارز ۶ هزار تومان نسبت به صبح دیروز کاهش یافته است.

محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: دیروز بعد از التهابات اول صبح بازار و روند صعودی قیمت‌ها با شروع داد و ستدها و معاملات بازار طلا و ارز با سیر نزولی همراه شد.

وی با اشاره به افزایش ۵ دلاری قیمت جهانی طلا در روز جاری، گفت: با این حال با تعدیل قیمت ارز نسبت به دیروز و کاهش حدودا ۶ هزار تومانی دلار، طلا و سکه نیز در بازار کاهشی شده است.

این فعال بازار طلا ادامه داد: صبح دیروز دلار ۷۰ هزار تومان هم شده بود ولی هم اکنون در کانال ۶۴ و ۶۵ هزار تومان در معامله است. همین موضوع باعث شده تا قیمت سکه طرح قدیم نسبت به دیروز دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه طرح جدید نیز دو میلیون تومان کاهش داشته باشد.

کشتی آرای همچنین گفت: قیمت سکه طرح قدیم هم اکنون ۴۰ میلیون تومان، سکه طرح جدید ۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و نیم سکه و ربع سکه هر کدام با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به معاملات پایانی دیروز به ترتیب به ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده اند. ضمن اینکه سکه گرمی هم با ۶۰۰ هزار تومان کاهش به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است

وی همچنین گفت: قیمت هر میقال طلای ۱۷ عیار از ۱۶ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در معاملات پایانی دیروز به ۱۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان کاهش یافته است یعنی بیش از یک میلیون و ۳۰ هزار تومان ارزش هر مثقال طلا کاهش یافته است طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش حدودا ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به دیروز به سه میلیون و ۶۶۶ هزار تومان رسیده است.

این فعال بازار طلا با تاکید براینکه حباب سکه همچنان حدود ۷ میلیون تومان است پیش بینی کرد در روزهای آینده حباب سکه کاسته شود چرا که دادوستدها و معاملات بازار که دیروز تقریبا متوقف شده بود امروز از سر گرفته شده و بازار به ثبات رسیده است.

ارزهای مهم مسیر رفته را برگشتند

قیمت درهم امروز با کاهش ۱۵۰ تومانی بازگشایی شد و در کانال ۱۷ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد. در لحظه نگارش این گزارش، اسکناس درهم با رقم ۱۷ هزار و ۶۵۰ تومانی در حال معامله است. تتر با کاهش ۶۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۵۰۰ تومانی ایستاده است.

قیمت پوند انگلیس که صبح روز یکشنبه در کانال ۸۶ هزار تومانی بازگشایی شد، امروز و در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۸۱ هزار و ۱۰۰ تومان در حال معامله است و کاهش قابل توجهی پیدا کرده است. امروز یورو با کاهش نزدیک به دو هزار تومانی کریدور ۷۰ هزار تومانی را از دست داد و روی رقم ۶۹ هزار و ۴۰۰ تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار نزدیک به دو هفته است بدون تغییر قیمت عرضه می‌شود. اسکناس و حواله دلار امروز نیز با رقم ۴۳ هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار با رقم ۴۰ هزار و ۶۴۸ تومان عرضه شد.

منبع: تجارت نیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 133628

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر