پیش‌بینی رئیس اتاق ایران و عراق از قیمت دلار: خریداران دلار متضرر می‌شوند

دلار نخرید

یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق ایران و عراق گفته است که با اقدامات بانک مرکزی، امکان دارد نرخ ارز در ماه‌های ابتدایی سال آینده نزولی شود و سوداگرانی که مانند سال گذشته اقدام به خرید ارز کردند متضرر شوند.

دلار نخرید

یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق ایران و عراق گفته است که با اقدامات بانک مرکزی، امکان دارد نرخ ارز در ماه‌های ابتدایی سال آینده نزولی شود و سوداگرانی که مانند سال گذشته اقدام به خرید ارز کردند متضرر شوند.

قیمت دلار پس از کاهش تا کف خط روند یعنی ۵۸ هزار تومان از این نقطه پولبک داد. قیمت دلار هرات در روز دوشنبه ۵۸ هزار و ۲۲۰ تومان شروع به کار کرد و در ابتدا به خاطر گپ منفی درهم کاهش داشت، اما در ادامه با نوسان در ۵۸ هزار و ۷۴۰ تومان به کار خود پایان داد. در پشت خط دوشنبه قیمت دلار هرات در ۵۸ هزار و ۶۹۰ تومان بسته شد.

قیمت درهم امارات هم با گپ منفی ۸۰ تومانی در ۱۶ هزار تومان بازگشایی شد و در نیمه دوم با افزایش در ۱۶ هزار و ۱۶۰ تومان به کار خود پایان داد. قیمت دلار برآوردشده از درهم ۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان می‌شود که در بازار تهران اسکناس دلار همچنان از این برابری بالاتر است و حباب مثبت به خود گرفته است. معامله‌گران دلیل چنین اتفاقی را کاهش فروش در برابر خرید دلار می‌دانند که به واسطه آن تقاضا از عرضه پیشی گرفته است.

همچنین قیمت تتر نیز در روز دوشنبه بین ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۵۹ هزار و ۹۰۰ تومان نوسان داشت و با دلار تهران تقریبا روند مشابهی داشت.

به عقیده تحلیل‌گران فنی، بالایی دلار در روز دوشنبه پولبک از سطح حمایتی است و حتی می‌تواند تا ابتدای کانال ۵۹ هزار تومان برسد. برخی از معامله‌گران معتقدند قیمت دلار بعد از این پولبک دوباره به کف برمی‌گردد و اگر زیر کف تثبیت دهد امکان نزول تا ۵۷ هزار تومان وجود دارد، اما اگر قیمت دلار بالای ۵۹ هزار تومان تثبیت شود، از فاز نزول فاصله می‌گیرد. از منظر تکنیکال، اگر قیمت درهم کانال ۱۶ هزار تومان را از دست بدهد، قیمت دلار هرات هم می‌تواند وارد کانال ۵۷ هزار تومان شود.

در پشت خط دوشنبه، پیش‌بینی رئیس اتاق ایران و عراق از قیمت دلار مورد توجه بازار بود. یحیی آل‌اسحاق گفته با اقدامات بانک مرکزی امکان دارد نرخ ارز در ماه‌های ابتدایی سال آینده نزولی شود و سوداگرانی که مانند سال گذشته اقدام به خرید ارز کردند متضرر شوند.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129802

ارسال نظر