دو اتفاق مهم در بازار سکه، آماده باش در آستانه سکه 34 میلیونی

قیمت طلا و سکه در شروع معاملات روز سه‌شنبه با لیدری دلار در روند صعودی قرار گرفت. امروز علاوه بر دلار انس جهانی طلا نیز افزایشی است و همین موضوع آتش رشد قیمت در بازار طلا و سکه را تندتر می‌کند.

دو اتفاق مهم در بازار سکه، آماده باش در آستانه سکه  34 میلیونی

قیمت طلا و سکه در شروع معاملات روز سه‌شنبه با لیدری دلار در روند صعودی قرار گرفت. امروز علاوه بر دلار انس جهانی طلا نیز افزایشی است و همین موضوع آتش رشد قیمت در بازار طلا و سکه را تندتر می‌کند.

در شرایط فعلی در بازار طلا و سکه دو خبر مورد توجه معامله‌گران است. نخست دهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد و دوم عرضه گسترده سکه.

بنابر اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز دوشنبه  تا ۳۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومانعقب نشینی کرد ؛ اما در ادامه معاملات آرایش صعودی به خود گرفت  و با ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.این قیمت در حالی است که دو روز قبل قیمت هر قطعه سکه امامی در سایت اتحادیه با ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بسته شده بود.

در شرایط فعلی در بازار طلا و سکه دو خبر مورد توجه معامله‌گران است. طبق خبرهای منتشر شده قرار است دهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد در روز سه‌شنبه هشتم اسفندماه ۱۴۰۲، انجام شود. از سوی دیگر مرکز مبادله ایران اعلام کرده در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۱۴۰۲ عرضه گسترده سکه را آغاز خواهد کرد.

تحلیلگران فنی معتقدند جناح افزایشی بازار امروز برای رسیدن به مرز ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تلاش خواهد کرد. به عقیده این دسته درصورتی‌که سکه بالای مرز ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تثبیت دهد، احتمال رسیدن تدریجی آن به پله هشتم کانال مذکور وجود دارد. با این حال اگر  سکه مرز ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است تا محدوده ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کند.

قیمت طلا و سکه امروز نیز با سوخت دلار در روند صعودی بازگشایی شد. در چهارمین روز هفته تمام قطعات سکه گران شدند. قیمت هر گرم طلا در حال حاضر با کانال سه میلیونی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان فاصله دارد و سکه امامی در آستانه ورود به کانال ۳۴ میلیونی است.

 

بیشترین افزایش قیمت، سهم سکه امامی شد

سکه امامی امروز سه‌شنبه هشتم اسفند ا افزایش ۳۹۵ هزار تومانی در آستانه ورود به کانال ۳۴ میلیونی قرار دارد و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۳۳ میلیون ۹۴۰ هزار تومان در حال معامله است. سکه‌ بهار با رشد ۲۰۰ هزار تومانی روی قیمت ۳۱ میلیون و ۸۲۵ هزار تومانی ایستاده است.

 

گفتنی است امروز نیم‌سکه و ربع سکه هر یک با افزایش ۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در حال معامله هستند. سکه گرمی افزایش ۵۰ هزار تومانی دارد و با قیمت ۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان در حال معامله است.

مطالعه بیشتر: بازارنیوز؛ تازه‌ترین خبرها از قیمت دلار، سکه و بازار سهام

قیمت طلا در شروع معاملات امروز با روند افزایشی بازگشایی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار افزایش ۹۲ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۲ میلیون ۵۴۸ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۲۰ هزار تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۸۹۷ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۸۵۸ هزار تومانی در حال معامله است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 128257

ارسال نظر