سازمان راهداری خبر می‌دهد، وزیر راه تکذیب می‌کند!

وزیر راه و شهرسازی اخذ عوارض از بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی را تکذیب کرد.

سازمان راهداری خبر می‌دهد، وزیر راه تکذیب می‌کند!

 وزیر راه و شهرسازی اخذ عوارض از بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی را تکذیب کرد.

به گزارش عرشه آنلاین، در حالی معاون سازمان راهداری از برنامه اخذ عوارض از بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی خبر داد که وزیر راه و شهرسازی این موضوع را تکذیب کرد.

فعلا خبری از اخذ عوارض نیست

مهرداد بذرپاش در حاشیه برگزاری همایش قیر و آسفالت در رابطه با پرسشی در خصوص اظهارات معاون راهداری سازمان حمل و نقل جاده‌ای مبنی بر اخذ عوارض از جاده‌های اصلی و بزرگراه‌ها گفت: فعلا اخذ عوارض از جاده‌های اصلی و بزرگراه‌ها در دستور کار نیست. قانون به ما اجازه داده در آزادراه‌ها عوارض دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از روش‌های پیشنهادی برای تامین منابع نگهداشت جاده‌ها اخذ عوارض از راه‌های اصلی و بزرگراه‌هاست تصریح کرد: هنوز نرخ عوارض آزادراه شیراز - اصفهان تعیین نشده و مردم می‌توانند از این آزادراه تردد داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از برنامه‌ریزی برای استفاده از قیرهای اصلاح‌شده در پروژه‌های راهسازی خبر داد و گفت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مسئول ارتقاء فناوری قیر و استفاده از قیرهای اصلاح شده در پروژه‌های راهسازی است.

بذرپاش همچنین یادآور شد در بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر از محل تهاتر مصوب شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید از قیر باکیفیت در پروژه‌های راهسازی استفاده کنیم، گفت: در حال حاضر ۶ میلیون تن قیر در کشور تولید که حدود ۴ میلیون تن آن صادر می‌شود.

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112393

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر