آبگرم حاشیه ساز بابل رفع پلمب شد

آبگرم ازرو بابل که در۱۶ اسفندماه سال گذشته به خاطر رفتار هنجار شکن یک گردشگر با انداختن یک قلاده سگ به داخل آن پلمب شده بود با دستور مقام قضایی این ظرفیت گردشگری از امروز رفع پلمب و به مدار خدمات رسانی بازگشت.

آبگرم حاشیه ساز بابل رفع پلمب شد

آبگرم ازرو بابل که در۱۶ اسفندماه سال گذشته به خاطر رفتار هنجار شکن یک گردشگر با انداختن یک قلاده سگ به داخل آن پلمب شده بود با دستور مقام قضایی این ظرفیت گردشگری از امروز رفع پلمب و به مدار خدمات رسانی بازگشت.

به گزارش عرشه آنلاین، دهیار روستای آری بابل با اعلام این نکته که آبگرم ازرو با دستور مقام قضایی رفع پلمب شد و این ظرفیت گردشگری از امروز چهارم فروردین برای استفاده از گردشگران نوروزی مهیا شد.

این آبگرم که حدود ۲۰ روز گذشته تا مشخص شدن یک متولی یا سرمایه گذار پلمب شده بود در حال حاضر در یک فرصت یک ماهه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گرفت.

بعد از اتمام فرصت یک ماهه با برگزاری یک جلسه دیگر برای آینده این ظرفیت گردشگری مازندران تصمیم گیری خواهد شد که آیا این مجموعه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود یا اینکه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گیرد.

آبگرم"ازرو" که در ۵۰ کیلومتری جنوب بابل در بخش بندپی شرقی در روستای آری واقع شده است یکی از جاذبه‌های گردشگری جنوب بابل محسوب می‌شود که مورد اقبال گردشگران داخلی قرار گرفته است.

این آب گرم که بدون متولی رها شده بود تنها در پایان هفته یا روز‌های تعطیل از سوی دهیاری و شورای روستا یک نفر در آن مکان مستقر می‌شود تا از هر گردشگر ۵۰ هزار ریال دریافت کند.

با توجه به اینکه در وسط هفته تعداد گردشگر در این روستا که بخواهند از این آب گرم استفاده کنند، به اندازه انگشتان دست می‌رسید برای دهیاری و شورای روستا صرفه اقتصادی نداشت که به یک کارگر سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای یک روز حقوق پرداخت کنند تا آنکه این شخص بخواهد زیر ۱۰ عدد بلیت ۵۰ هزار ریالی بفروشد.

آبگرم حاشیه ساز بابل؛ از پلمب تا بازگشت به مدار خدمت‌رسانی

همه این عوامل سبب شد که این آبگرم بدون متولی رها شده باشد تا برخی گردشگر در وسط هفته حتی بدون پرداخت همین مبلغ ناچیز ۵۰ هزار ریال بتوانند از این آب گرم استفاده کنند.

یکی از این گردشگران که در اواسط اسفند ماه سال گذشته به این آب گرم مراجعه می‌کند و هیچ فردی در این مکان نمی‌بیند، یک قلاده سگ خانگی خود را داخل آبگرم ازرو انداخته و از آن فیلم تهیه می‌کند. این گردشگر آن فیلم را در شبکه اجتماعی اینستاگرام بارگذاری و منتشر می‌کند. این فیلم که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد مورد توجه و انتقاد کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

مقام قضائی در دادگاه بندپی بابل تا تعیین تکلیف نهایی، این آبگرم آن را پلمب تا یک متولی و یا سرمایه گذاری برای این مجموعه مشخص شود.

این گردشگر هنجار شکن هم از طریق صفحه شخصی اینستاگرام خود که این فیلم را بارگذاری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

فرصت یک ماهه

دهیار روستای آری بیان داشت: با دستور مقام قضایی آبگرم ازرو بابل رفع پلمب شد و در یک فرصت یک ماهه این مجموعه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گرفت.

جواد آری اظهار داشت: بعد از اتمام فرصت یک ماهه قرار است جلسه‌ای برگزار شود که آیا این مجموعه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود و یا اینکه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گیرد.

وی با بیان این نکته که به لحاظ بهداشتی این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است، ادامه داد: یک نفر از سوی دهیاری و شورای اسلامی این روستا برای نظارت دقیق در این آبگرم مستقر شد.

دهیار روستای آری افزود: بعد از اتمام فرصت یک ماه یک تصمیم قطعی برای مدیریت این مجموعه گردشگری اتخاذ خواهد شد.

شهرستان ۶۰۰ هزار نفری بابل دارای ۶ بخش و هفت شهر است که روستای آری با ۴۸ خانوار و ۲۱۸ نفر جمعیت یکی از ۶۰۰ روستای شهرستان بابل است که در بخش بندپی شرقی بابل در قلب جنگل‌های هیرکانی واقع شد که آبگرم ازرو هم در این روستا قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131127

ارسال نظر