آماده‌باش از ۱۰ استان / کولاک برف در راه است

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: فردا جمعه سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور می‌شود.

آماده‌باش از ۱۰ استان / کولاک برف در راه است

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: فردا جمعه سامانه بارشی از جنوب غرب وارد کشور می‌شود.

طی امروز پنجشنبه (۵ بهمن) در ارتفاعات کشور بارش پراکنده برف و باران در شمال غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق جمعه (۶ بهمن) فعالیت سامانه بارشی قوی همراه با بارش برف و وزش باد شدید در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی پیش‌بینی می‌شود که حجم این بارش‌ها در زاگرس مرکزی زیاد و سنگین و در ارتفاعات مناطق مرکزی و شرقی کشور با شدت کمتری در جریان است.

در مناطق ذکر شده شرایط وقوع بهمن و ریزش برف وجود دارد و مه آلودگی موجود در این نواحی با کاهش دید افقی و عمودی همراه است و می‌تواند منجر به انحراف از مسیر شود همچنین با توجه به برودت هوا و حاکمیت شرایط زمستانه، خطر سرمازدگی وجود دارد و وزش باد شدید در مناطق کوهستانی کشور با تشدید سوزباد و افت محسوس دما همراه است.

همه فعالیت‌های مرتبط با کوهستان اعم از کوهنوردی، طبیعت‌گردی، دره‌نوری و اسکی مخاطره‌آمیز است، طی این روزها کوهنوردان از صعود به ارتفاعات بپرهیزند و تجهیزات کافی به همراه داشته باشند.منبع: مهر

وضعیت هوای تهران در آخر هفته

فارس نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون در شرایط قابل قبول قرار گرفت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز پنج شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲ شاخص کیفیت هوا بر روی عدد ۷۰قرار گرفته و وضعیت هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار گرفت.

همچنین شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد۹۹ قرار گرفته بود و وضعیت هوا در قابل قبول بود.

تهران از ابتدای سال تاکنون، ۹ روز هوای پاک، ۲۰۱ روز هوای قابل قبول، ۸۸روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه و ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

هوای تهران در هیچ روزی در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار نداشته است. شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که این تقسیم‌بندی شامل « از صفر تا ۵۰ هوا پاک»، « ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط»، «از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس»، «از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم»، «از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم» و «از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک» می‌شود.

آماده‌باش از ۱۰ استان / کولاک برف در راه است

رییس سازمان امداد و نجات از آماده باش امداد گران در ۱۰ استان به دلیل احتمال برف و کولاک خبر داد.

بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بر اساس اعلام هشدار هواشناسی جمعه و شنبه با بارش برف و باران، کولاک برف و احتمال سقوط بهمن در ۱۰ استان رو به رو خواهیم بود.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس این هشدار جمعه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال فارس، جنوب غرب آذربایجان غربی، جنوب و شرق لرستان، غرب و جنوب غرب اصفهان شاهد این پدیده خواهیم بود.

محمودی ادامه داد: شنبه نیز در نوار غربی آذربایجان غربی، غرب کردستان، ایلام، لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، غرب اصفهان و شمال کرمانشاه با بارش برف و باران مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر در این استان‌ها در حالت آماده باش کامل به سر می‌بردند تا در صورت بروز حوادث به مردم خدمات لازم را ارائه کنند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 123733

ارسال نظر