تجاوز به فوتبالیست‌های پایه در مشهد! | جزئیات تازه از فاجعه دردناک ورزش + عکس

مدیررسانه سابق تیم شهرخودرو با انتشار یک استوری خبر از وقوع یک فاجعه برای فوتبال مشهد داده است.

تجاوز به فوتبالیست‌های پایه در مشهد! | جزئیات تازه از  فاجعه دردناک ورزش + عکس

روز گذشته خبری تکان‌دهنده در خصوص فوتبال پایه مشهد مطرح شد که حکایت از تعرض به ۱۵ نوجوان داشت.

از عصر ۳۰ دی‌ماه خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه در یک تیم فوتبال مشهدی در رده سنی پایه‌ها، به ۱۵ نوجوان تعرض صورت گرفته و خانواده‌های این افراد برای پیگیری و ثبت شکایت در حراست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی حضور یافته‌اند.

نکته عجیب در این میان اما ادعایی بود که در خصوص تیم این بازیکنان مطرح شد. گفته می‌شود این تیم فاقد مجوز بوده و با این وجود در مسابقات شرکت کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی اما بلافاصله پس از انتشار این خبر به آن واکنش نشان داد. علی‌اکبر هاشمی جواهری در خصوص شایعات و حواشی پیش آمده در فوتبال استان گفت: پس از مطرح شدن خبر اولیه دستور داده شد حراست اداره کل ورزش و جوانان به دقت تمامی ابعاد موضوع را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد تا صحت و سقم و ابعاد آن مشخص شود و در مبارزه با فساد ذره ای کوتاه نمی آییم.

او ادامه داد: تا به‌امروز، کوتاهی‌های متعددی از هیات فوتبال استان مشاهده شده که اگر این موضوع نیز در بررسی‌های ما مورد تایید قرار بگیرد، مسلما با عوامل دخیل در ماجرا برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

علی‌اکبر هاشمی جواهری تاکید کرد: جامعه ورزش جامعه سالمی است و نباید برخی رفتارهای احتمالی را به پای تمامی جامعه ورزش نوشت. از روز اولی که وارد شدیم موضوع سالم سازی ورزش خراسان را مدنظر قرار دادیم و در این موضوع با کسی مماشات نداریم و اگر تخلف محرز شود شک نداشته باشید که به شدیدترین شکل برخورد می کنیم.

او درباره انتشار خبر فعالیت بدون مجوز این باشگاه و حضورش در مسابقات نیز گفت: این موضوع از موارد مهم و در حال بررسی است. و اینکه باشگاهی بدون مجوز چگونه در مسابقات شرکت کرده است تخلف آشکار است.

محسن حیدری، دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی در برنامه ورزشی شبکه خراسان رضوی اظهار کرد: ما از این موضوع بی‌اطلاع بودیم، به اداره کل ورزش می روم تا از صحت و سقم ماجرا مطلع شوم.  

او در واکنش به انتشار این خبر گفت: پول خرج شده تا این خبر در همه کانال‌های خبری درج شود. این موضوع منطقی و اخلاقی نیست. بحث اخلاقی رسانه‌ها را باید بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

حیدری با اظهار بی‌اطلاعی از نام تیم مطرح‌شده گفت: این موضوع هنوز اثبات نشده‌است. در ۳ سالی که در هیات فوتبال بوده‌ایم، چه در مباحث مالی و چه اخلاقی سعی کردیم مسائل را حل کنیم. این خبر چون اثبات نشده به دروغ منتشر شده‌است و تا این لحظه ما شکایتی در این خصوص نداشته ایم. موضوع را اگر مطلع بودم در نطفه خفه می‌کردم.

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: در این حوزه و در حوزه مالی بین خانواده و باشگاه‌ها هیچ مماشاتی نخواهیم‌داشت.  

حیدری در پاسخ به اینکه آیا خودخواسته راهی اداره کل می‌شود یا به او گفته‌اند باید به حراست برود گفت: نه کسی از من نخواسته و خودم برای پیگیری خواهم‌رفت.

تجاوز به 15 فوتبالیست نوجوان در مشهد

مدیر رسانه سابق تیم شهرخودرو با انتشار یک استوری خبر از وقوع یک فاجعه برای فوتبال مشهد داده است.

در چند روز گذشته تعدادی از خانواده‌های بازیکنان یک باشگاه فوتبال در مشهد با تجمع مقابل ساختمان هیئت فوتبال خراسان رضوی به‌دنبال پیگیری فاجعه‌ای عجیب بودند؛ تجمعی که البته چندان چاره‌ساز نبود تا این خانواده‌ها پس از شکایت در حراست اداره کل ورزش و جوانان استان به‌دنبال پیگیری از طریق رسانه‌ها باشند.

بر اساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از تغییر رفتار فرزندانشان و پیگیری و بررسی محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان، متوجه می‌شوند مربی این باشگاه آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده است. این نونهالان از ترس بازگوشدن این موضوع زیر فشار روحی و روانی قرار دارند.

تجاوز به فوتبالیست‌های پایه در مشهد!

بر اساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از تغییر رفتار فرزندانشان و پیگیری و بررسی محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان، متوجه می‌شوند مربی این باشگاه آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده است. این نونهالان از ترس بازگوشدن این موضوع زیر فشار روحی و روانی قرار دارند.

مادر یکی از این نونهالان می‌گوید: وقتی موضوع را متوجه شدیم، پیگیری زیادی انجام دادیم. چون این باشگاه در لیگ‌های مختلف حضور داشت، اطمینان کردیم و فرزندمان را در این باشگاه ثبت نام کردیم، اما حالا که موضوع را پیگیری کردیم، فهمیده‌ایم که باشگاه حتی مجوز هم نداشته است!

پدر یکی‌دیگر از این بازیکنان نیز می‌گوید: دستگاه‌های نظارتی باید پاسخگوی این موضوع باشند. اگر باشگاه مجوز نداشته، چرا در لیگ حضور داشته و چرا به وضعیت این مربی‌نماها که فرزندان ما در اختیارشان است، رسیدگی نکردند؟ من جواب فرزندم را چطور باید بدهم؟! او به‌دنبال فوتبال بوده، اما حالا اتفاقی افتاده است که از بازگوکردنش شرم داریم.

دیگر رسانه ها

  • ا.م

    اینطور که معلوم میشه بدنامی دوتاازشهرهای ایران بی جهت دررفته وازاین لحاظ بدنام زده شدند درصورتیکه این رفتار ناشایست وحیوانی متأسفانه درشهرامام رئوف قبلاً توسط مربی نماهای قرآن والان فوتبال انجام شده

ارسال نظر