آخرین گزارش‌ها از وضعیت دانشگاه شریف / تصاویر

تصاویر و گزارش‌هایی از وضعیت دانشگاه صنعتی شریف پس از تجمع اعتراضی امروز (یکشنبه 10 مهر) دانشجویان این دانشگاه منتشر شد.

آخرین گزارش‌ها از وضعیت دانشگاه شریف / تصاویر

روز و شب یکشنبه، دانشگاه صنعتی شریف صحنه تجمعات و درگیری های متعدد بود. بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشره، امروز نیز دانشجویان دانشگاه شریف همانند روزهای گذشته تجمع اعتراض امیز داشتند و خواستار آزادی دانشجویان بازداشتی بودند ولی شامگاه، این اعتراضات که بعضا با شعاری سیاسی تندی نیز همراه بود با ورود نیروهای امنیتی مواجه شد و کار به خشونت کشیده شد و حتی به پارکینگ دانشگاه هم رسید.

با گسترش درگیری ها و افزایش نگرانی خانواده ها و مردم از آنچه در دانشگاه شریف می گذرد، برخی شهروندان و خانواده های دانشجویان به سمت دانشگاه رفتند و درگیری های پراکنده ای نیز در اطراف این دانشگاه شکل گرفت. در ادامه وزیر آموزش عالی برای فرونشاندن درگیری‌ها شخصا به دانشگاه شریف رفت و با نیروهای امنیتی، استادان و دانشجویان حرف زد و نهایتاً موفق شد ترتیب خروج امن تعداد قابل توجهی از دانشجویان را به محیط خارج از دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی فراهم کند. در همین حال منابع خبری مرتبط با دانشجویان شریف، شایعه سازی ها مبنی بر حمله به خوابگاه های دانشجویی و کشته شدن تعدادی از دانشجویان را که باعث نگرانی خانواده ها شده است رد و تنها اعلام کرده اند تعداد نامعلومی از همکلاسی‌هایشان بازداشت یا مجروح شده اند.

تجمع شریف

ایرنا  نوشت: خیابان آزادی توسط پلیس مسدود شد. خبرگزاری رسمی دولت افزود: به دنبال تجمع عناصر اغتشاشگر در خیابان‌های اطراف دانشگاه صنعتی شریف برای ایجاد بار ترافیکی در این محدوده خیابان آزادی از سوی عوامل پلیس راهور مسدود شد و شهروندان از مسیرهای جایگزین تردد کنند.

قانون ممنوعیت ورود به دانشگاه‌ها نقض شد

طبق قانون ، «ورود افراد مسلح و نیروهای نظامی و انتظامی به دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و اماکن مربوط و همچنین حوزه های علمیه و بیوت مراجع تقلید، برای تعقیب و دستگیری افراد، ممنوع شده است.» بنابراین آنچه در دانشگاه شریف اتفاق افتاد، نقض صریح این قانون است و از مراجع قضایی انتظار می رود برای حفظ حرمت دانشگاه و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، پرونده ورود به دانشگاه شریف و ضرب و شتم دانشجویان را به طور جدی پیگیری کنند.

تصاویر و گزارش هایی از وضعیت دانشگاه صنعتی شریف پس از تجمع اعتراضی امروز دانشجویان این دانشگاه منتشر شد.

همپنین خبرگزاری تسنیم از برگزاری تجمع اعتراض آمیز در دانشگاه صنعتی شریف از عصر امروز خبر داد و نوشت: در پی تجمع عصر امروز در دانشگاه شریف و برخی گزارش‌ها مبنی بر درگیری در این دانشگاه، وزیر علوم برای پیگیری اوضاع در این دانشگاه حاضر شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حدود ساعت ۱۹ در دانشگاه شریف حضور یافت و برای آرام‌شدن اوضاع، با دانشجویان این مرکز آموزشی گفت‌وگو کرد. او ساعت ۲۰:۳۰ این دانشگاه را ترک کرد.

روابط عمومی وزارت علوم با تایید این خبر اعلام کرد، دانشجویانی که پشت در ورودی اصلی در خیابان آزادی محبوس شده بودند، توانسته‌اند با وساطت وزیر از دانشگاه خارج شوند.

دانشگاه شریف

روایت خبرگزاری دولت از وضعیت دانشگاه شریف پس از حوادث امشب 

ایرنا نوشت: دانشگاه صنعتی شریف عصر امروز صحنه برگزاری تجمع برخی دانشجویان این دانشگاه در واکنش به حوادث اخیر در کشور بود.

در پی برگزاری این تجمع و ملتهب شدن فضای دانشگاه صنعتی شریف و درگیری‌های رخ داده در این دانشگاه، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری شخصا برای گفتگو با دانشجویان و پیگیری و مدیریت تجمع دانشجویان در دانشگاه شریف حاضر شد.

همچنین بنابر گفته شاهدان عینی به دنبال اتخاذ تدابیر انتظامی در اطراف دانشگاه شریف و عدم امکان خروج دانشجویان و اساتید از این دانشگاه، با دستور وزیر علوم چندین دستگاه خودرو برای خروج دانشجویان و اساتید از دانشگاه در نظر گرفته شد.

هم‌اکنون فضای دانشگاه شریف و مناطق اطراف آن آرام گزارش شده است.

تصاویر تازه از حواشی اعتراضات در دانشگاه شریف

خبرگزاری ایرنا، تصاویر جدیدی از حواشی تجمع اعتراضی امروز در دانشگاه شریف را منتشر کرد.

تجمع دانشگاه شریف

تجمع دانشگاه شریف

گزارش فارس از اتفاقات دانشگاه شریف

از عصر امروز حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه شریف در تجمع اعتراضی شعارهای تندی را علیه مسئولان کشور سردادند. معترضان همچنین خواهان آزادی دانشجویانی شدند که گفته شده در روزهای اخیر بازداشت شده‌اند. 

نکته قابل تاسف در این تجمع شعارهای رکیک و استادیومی بعضی از دانشجویان بود که در ویدیوهایی که این افراد از تجمع‌شان در فضای مجازی منتشر کردند به وضوح شنیده می‌شود و شاید پیش از این کمتر کسی از دانشجویان دانشگاه شریف چنین ادبیاتی را متصور بود. 

با ادامه وضعیت جمعی حدودا ۷۰ نفره از دانشجویان طیف مقابل نسبت به این ادبیات معترض و خواهان برخورد با حرمت‌شکنان شدند.

 تعدادی از دانش‌جویان با هماهنگی مسئولان دانشگاه از دَرِ شمالی خارج شدند اما دانشجویان می‌گویند برخی لیدرها به پارکینگ رفته و در آنجا بازداشت شدند. 

همزمان برخی افرادی در بیرون دانشگاه و در خیابان آزادی تجمع کردند که منجر به ترافیک سنگین در آن محدوده شد و این افراد نهایتا با گاز اشک‌آور پلیس متفرق شدند. 

دقایقی بعد وزیر علوم در جمع دانشجویان حاضر شد و به آن‌ها اطمینان داد که موضوع دانشجویان بازداشتی را پیگیری خواهد کرد. 

هم‌اکنون در بیرون دانشگاه برخی خانواده‌ها که نگران فرزندان‌شان بودند منتظر خروج آن‌ها هستند. 

آخرین خبر از دانشجویان محبوسِ دانشگاه شریف

کانال تلگرامی روزنامه شریف، آخرین وضعیت دانشجویان این دانشگاه را تشریح کرد.

در توضیح این خبر آمده: دانشجویان به صورت گروه گروه با ون‌های آماده‌شده توسط دانشگاه به همراه تعدادی از استادان، از دانشگاه خارج شده و به خوابگاه می‌روند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر