خبر فوری:

جلسه‌ شوکه‌کننده و ناگهانی در وزارت کار | آیا مزد کارگران تغییر می کند؟

​جلسه فوری شورایعالی کار که از ساعت ۱۶ روز سه شنبه در محل وزارت کار برگزار شده بود، بدون نتیجه خاتمه یافت.این خبر غافلگیرکننده در بین جامعه کارگری یک شوک ایجاد کرد

​جلسه فوری شورایعالی کار که از ساعت ۱۶ روز سه شنبه در محل وزارت کار برگزار شده بود، بدون نتیجه خاتمه یافت.این خبر غافلگیرکننده در بین جامعه کارگری یک شوک ایجاد کرد

در حالی که خبرگزاری ایلنا از برگزاری جلسه فوری شورایعالی کار برای کاهش دستمزد کارگران خبر داده بود، علی خدایی نماینده کارگران در گفتگو با عصر ایران اعلام کرد: جلسه شورای عالی کار برگزار نشده، تنها نمایندگان کارگری و کارفرمایی با وزیر کار جلسه داشتند. بنابراین گمانه زنی ها و حاشیه ها در خصوص حداقل دستمزد را رد می کنیم. هیج تغییری در بحث مزد کارگران اتفاق نیفتاده است.

ایلنا درباره محتوای این جلسه نوشت: موضوع نشست، اصلاح مصوبه مزدی امسال با هدف کم کردن افزایش مزد کارگران سایر سطوح بوده و ظاهراً قرار است رئز جهارشنبه نشستی تعیین کننده در همین رابطه با معاون اول رئیس جمهور برگزار شود.

در همین حال رییس کمیته دستمزد که در جلسه  شورای عالی کار حضور داشت گفت: نشست امروز هیچ نتیجه‌ای نداشت به همین دلیل موضوع اصلاح مصوبه مزدی برای کاهش دستمزد کارگران در ۱۴۰۱ را نه تایید و نه تکذیب می‌کنم.

به گفته فرامرز توفیقی، همه چیز در جلسه فردا مشخص خواهد شد

عبدالملکی، وزیر کار در این جلسه بر حمایت از کارفرمایانی که شغل ایجاد می‌کنند تاکید کرد.

انتقاد وزیر اقتصاد از افزایش حقوق کارگران

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، حرکت دولت در مسیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گام به گام و تدریجی خواهد بود،‌گفت: درخصوص افزایش حقوق ۵۷ درصدی دستمزد کارگران، در وزارت اقتصاد معتقد بودیم که می شد، شاهد مصوبه سازگارتری با شرایط اقتصاد کلان باشیم.

دیگر رسانه ها

  • قاسم

    سلام تاثیر حقوق کارگر در بخش تولید بسیار ناچیز می باشد همچنین در دیگر بخشها هم خ یلی کمتر هست لطفا کم کاری در بخش کارفرما یی و عدم بهره وری و تورم و بالا بودن ارز و پایین آمدن ارزش پول ملی و هزاران آیتم دیگر هست که باید به دنبال آن باشند همه چیز را رها کرده اند به حقوق کارگر گیر می دهند که آن هم کمتر از نصف خط فقر است.

ارسال نظر