گلباران ایران در شب درخشش مهدی طارمی +گل‌های بازی

تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ مقابل هنگ کنگ با نتیجه ۴-۲ پیروز شد.

گلباران ایران در شب درخشش مهدی طارمی +گل‌های بازی

تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ مقابل هنگ کنگ با نتیجه ۴-۲ پیروز شد.

به گزارش عرشه آنلاین؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (پنجشنبه) در چارچوب هفته پنجم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶، در ورزشگاه «هنگ‌کنگ استادیوم» مقابل تیم ملی هنگ‌کنگ صف‌آرایی کرد.

ترکیب هنگ‌کنگ: یاپ هونگ فای، جونز لئون، هلیو، چان شینیچی، یو تزه‌نام، وو چون مینگ، تان چون لوک، چان فیلیپ، اور مات، جونیونیو و ما هی وای

ترکیب ایران: پیام نیازمند، آریا یوسفی، امین حزباوی، شجاع خلیل‌زاده، ابوالفضل جلالی، محمد قربانی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، مهدی قایدی و سردار آزمون

در حالی قاسم مطر از عمان با کمک‌های ناصر سالم و حامد طالب قضاوت این مسابقه را بر عهده داشت که تیم کشورمان در بازی رفت توانسته بود تیم هنگ‌کنگ را با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد و در بازی برگشت به دنبال تکرار برد بود.

امیر قلعه‌نویی در بازی عصر امروز تیم ملی را ترکیب جوان شده به میدان فرستاد و از خط دروازه و دفاع گرفته تا خط هافبک، تیم کشورمان را با چهره‌های جدیدی روانه میدان کرد. پیام نیازمند، محمدامین حزباوی، آریا یوسفی، سید ابوالفضل جلالی و محمد قربانی، بازیکنان جدیدی هستند که نسبت به ترکیب تیم کشورمان در مسابقات قبلی، در بازی مقابل هنگ‌کنگ به میدان رفتند.

مسابقه با حملات تیم کشورمان آغاز شد و در دقیقه ۵ تیر دروازه مانع گل زودهنگام مهدی طارمی شد. در دقیقه ۱۲، برخورد سانتر کوتاه ارسالی مهدی قایدی به دست بازیکن هنگ‌کنگ در محوطه جریمه این تیم، تیم کشورمان را صاحب یک ضربه پنالتی کرد که طارمی این ضربه را تبدیل به گل اول ایران کرد تا تیم کشورمان یک بر صفر پیش بیافتد.

۲ دقیقه بعد، سلسله اشتباهات بازیکنان تیم کشورمان سبب شد تا هنگ‌کنگ روی یک ضد حمله، گل مساوی را توسط «هی وی‌ما» وارد دروازه نیازمند کند و نتیجه مسابقه یک - یک مساوی شود.

در ادامه حملات ایران برای زدن گل برتری ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۳۴ تیم کشورمان بار دیگر صاحب یک ضربه پنالتی شد و این بار هم طارمی توپ را وارد دروازه یاپ هونگ فای کرد تا تیم کشورمان دو بر یک از هنگ‌کنگ جلو بیافتد. در نهایت نیمه اول با برتری ۲ بر یک تیم ملی ایران برای هنگ‌کنگ به پایان رسید.

نیمه دوم هم با حملات تیم کشورمان آغاز شد و در دقیقه ۵۶، طارمی روی پاس قایدی، با یک ضربه بغل پای دقیق از پشت شش قدم، گل سوم ایران و خودش را وارد دروازه هنگ کنگ کرد تا اختلاف به ۲ گل برسد.

هنگ‌کنگ که در خانه نمی‌خواست بازنده باشد، روی ضعف خط دفاعی ایران، توانست در دقیقه ۶۰ گل دوم را وارد دروازه تیم کشورمان کند تا نتیجه بازی ۳ بر ۲ به نفع ایران شود و اختلاف به یک گل برسد.

با این حال همچنان برتری با تیم کشورمان بود و سردار آزمون در دقیقه ۶۵ توانست دروازه هنگ‌کنگ را باز کند تا تیم کشورمان ۴ بر ۲ از حریفش پیش افتد. در ادامه تلاش هنگ‌کنگی‌ها برای جبران گل‌های خورده و کم‌کردن اختلاف به نتیجه نرسید تا تیم ملی فوتبال در نهایت با نتیجه ۴ بر ۲ هنگ‌کنگ را شکست دهد.

تیم ملی ایران با این برد ۱۳ امتیازی شد و جایگاهش را در صدر جدول گروه E تثبیت کرد. هنگ‌کنگ هم با یک امتیاز در رده چهارم و انتهای جدول قرار گرفت.

گل سوم تیم ملی برابر هنگ کنگ

گل چهارم تیم ملی برابر هنگ کنگ

منبع: مشرق

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140759

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر