ترکیب پرسپولیس برابر مس رفسنجان ؛ ۱۱ جنجگوی اوسمار برای فتح جام

​تیم پرسپولیس در حالی به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت که در این دیدار هیچ بازیکن محرومی نخواهد داشت و سعید صادقی تنها بازیکن مصدوم این تیم محسوب می‌شود

ترکیب پرسپولیس برابر مس رفسنجان ؛ ۱۱ جنجگوی اوسمار برای فتح جام

تیم پرسپولیس در حالی به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت که در این دیدار هیچ بازیکن محرومی نخواهد داشت و سعید صادقی تنها بازیکن مصدوم این تیم محسوب می‌شود

به گزارش عرشه آنلاین نتایج خوب پرسپولیس در بازی‌های اخیر و کسب چند برد متوالی، سبب شده تا اوسمار نسبت به ترکیب اصلی خود اعتماد داشته باشد و فردا بازیکنان باتجربه خود را برای کسب آخرین برد فصل، به میدان خواهد فرستاد

دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند همچون بازی‌های قبلی در درون دروازه پرسپولیس قرار خواهد گرفت و امیدوار است سیزدهمین کلین شیت خود را با ششمین جام قهرمانی همراه کند. کلین شیت او نصف راه قهرمانی خواهد بود و سرخپوشان برای فتح جام تنها به یک گل نیاز خواهند داشت.

* دفاع وسط: حسین کنعانی و گئورگی گولسیانی که بعد از مصدومیت پورعلی‌گنجی به زوج ثابت خط دفاعی تبدیل شده‌اند، در این دیدار هم به میدان خواهند رفت و امیدوار هستند که اولین جام را در کنار یکدیگر لمس کنند.

* دفاع کناری: دانیال اسماعیلی‌فر و عبدالکریم به عنوان دو یار رونده و نفوذی در پست دفاع راست و چپ بازی خواهند کرد. این در حالی است که دانیال در بازی قبلی خانگی پرسپولیس بعد از یک اشتباه نمایش درخشانی داشت و حالا به دنبال تکرار این نمایش خواهد بود.

هافبک: سروش رفیعی و مسعود ریگی به احتمال فراوان زوج مرکز میدان را تشکیل خواهند داد تا بار تجربی پرسپولیس در این بازی به اوج خود برسد. سروش که سابقه طولانی قهرمانی دارد اما ریگی تا حالا جام لیگ برتر را بالای سر نبرده است. در بازی قبلی ریگی اشتباه خود را با یک گل دیدنی جبران کرد و توانست در مسیر قهرمانی اثر خود را بگذارد.

* وینگر: مهدی ترابی و اوستون اورونوف که ستاره اصلی پرسپولیس در این چند بازی بودند و بار تیم را به دوش کشیدند، در این دیدار هم وظیفه گلزنی و ساخت موقعیت را برعهده خواهند داشت. اگر پرسپولیس قهرمان شود، اعتبار بخش بزرگی از این موفقیت به آنها خواهد رسید.

* مهاجم: در خط حمله عیسی تنها گزینه خط حمله پرسپولیس به شمار می‌رود و در این بازی هم نوک پیکان خط حمله را به خود اختصاص خواهد داد و پشت سر او امید عالیشاه گزینه جدی و جذاب تیم پرسپولیس خواهد بود.

ترکیب احتمالی

علیرضا بیرانوند

دانیال اسماعیلی فر

گئورگی گولسیانی

حسین کنعانی

عبدالکریم حسن

مسعود ریگی

سروش رفیعی

مهدی ترابی

اوستون اورونوف

امید عالیشاه

عیسی آل کثیر بیشترش می‌تواند مقابل حملات گسترده شمس آذر و دوندگی بالای بازیکنان این تیم در ضدحملات ایستادگی کند و جایگزین رفیعی شود.

دروازه‌بان: با اینکه بیرانوند سه گل در بازی قبلی دریافت کرد، اما تقریبا روی هیچکدام از سه گل مقصر نبود و اوسمار می‌تواند به توانمندی‌های او دوباره دل ببندد.

مدافعان میانی: علی نعمتی و حسین کنعانی‌زادگان؛ این زوج کمتر از بقیه زوج‌ها در این فصل شکل گرفته اما احتمال بسیار زیاد در قزوین باید سدی مقابل دروازه بیرانوند باشند. نعمتی در دفاع میانی در دربی برگشت و بازی‌های دو فصل قبل عملکردی عالی ارائه می‌داد و در بازی قبلی هم در نقش بازیکن ذخیره خوب کار کرد. کنعانی هم مدافعی ملی پوش است که با وجود اشتباهات نیمه اول بازی قبلی در نیمه دوم متحول شد و عنصری تعیین کننده در کامبک بود.

مدافع چپ: عبدالکریم حسن در بازی قبلی با اینکه چند روزی تمرین نکرده بود و در قطر حضور داشت اما بارها با نفوذها و ارسال‌هایش برای تیم خود موقعیت سازی کرد و خستگی ناپذیر به نظر می‌رسید. بعید است او در ترکیب نماند.

مدافع راست: دانیال اسماعیلی‌فر با وجود اشتباه در ثبت گل اول و نقشی که در دو گل بعدی تیم استقلال خوزستان داشت در نیمه دوم در نقش یک ستاره ظاهر شد، گل زد، گل ساخت و جزء بهترین‌های تیمش بود. دانیال باز هم مدافع راست سرخ‌ها در بازی با شمس آذر خواهد بود.

هافبک‌های تدافعی: به احتمال بسیار زیاد زوج مسعود ریگی تغییر خواهد کرد و یکی از بین خدابنده‌لو یا اسدبیگی کنار این هافبک بازی خواهند کرد. اگر اوسمار پوزیشن تدافعی‌تر بگیرد به اسدبیگی بازی خواهد داد و شاید به خاطر بازی خارج از خانه با او شروع کند اما خدابنده‌لو هم با نمایشی که مقابل استقلال خوزستان ارائه داد شایستگی فیکس شدن را دارد.

وینگر چپ: اوستون اورونوف در بازی قبلی خوب نبود و مقابل هوادار هم کاری از پیش نبرد اما قرار نیست در قزوین هم ستاره‌ای خاموش باشد و قطعا می‌توان روی توانمندی‌هایش حساب کرد.

وینگر راست: مهدی ترابی همچنان بازیکنی تعیین کننده در ترکیب پرسپولیس به حساب می‌آید و باید روی توانمندی‌های او در این بازی‌های مهم حساب کرد. ترابی وینگر راست به حساب می‌آید اما بعضا در جناح مقابل یا مرکز زمین دیده می‌شود و می‌توان روی گلزنی او مثل یک مهاجم حساب کرد.

هافبک پشت مهاجم: امید عالیشاه با نمایش درخشانی که در بازی قبلی ارائه داد باعث شد به گزینه‌ای غیر از او فکر نشود. هر چند در این بازی نیمکت نشین کردن وحید امیری هم دشوار خواهد بود.

مهاجم: عیسی آل‌کثیر در سخت ترین شرایط و در لحظات پایانی بازی با استقلال خوزستان دوباره گل زد تا نشان دهد مهاجمی است که برای بازی‌های بزرگ همچنان می‌توان روی او و قدرت تمام کنندگی‌اش حساب کرد. عیسی حالا گلزن اول پرسپولیس در این فصل به حساب می‌آید و مهاجمی ۹ گله است که هم می‌تواند تعداد گل‌های زده خود را بیشتر کند و در جدول گلزنان بالاتر برود هم اینکه به تیمش در راه قهرمانی کمک کند.

احتمالی پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند

محمدحسین کنعانی‌زادگان

علی نعمتی

دنیال اسماعیلی‌فر

مسعود ریگی

عبدالکریم حسن

سینا اسدبیگی

مهدی ترابی

اوستون اورونوف

امید عالیشاه

عیسی آل‌کثیر

منبع: همشهری آنلاین

منبع: همشهری

دیگر رسانه ها

کدخبر: 139972

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر