مهدی طارمی در میان برترین مهاجمان تاریخ

نام مهدی طارمی نیز در میان بهترین مهاجمان تاریخ 21 ساله لیگ قهرمانان آسیا در فرمت کنونی دیده می شود.

مهدی طارمی در میان برترین مهاجمان تاریخ

نام مهدی طارمی نیز در میان بهترین مهاجمان تاریخ ۲۱ ساله لیگ قهرمانان آسیا در فرمت کنونی دیده می شود.

به گزارش عرشه آنلاین، از پاییز امسال، لیگ قهرمانان آسیا با فرمتی که تا پیش از این برگزار می شد، برچیده شده و بالاترین سطح از مسابقات باشگاهی آسیا تحت عنوان لیگ نخبگان افتتاح خواهد شد تا ۱۲ تیم از غرب و ۱۲ تیم از شرق با یکدیگر به رقابت بپردازند.

به همین مناسبت، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی، به برترین مهاجمانی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده اند، پرداخته است که نام مهدی شطارمی نیز در میان آنها دیده می شود.

مهدی طارمی

در این گزارش آمده است:

در طول سال‌ها، لیگ قهرمانان آسیا هیچ کمبودی برای حضور مهاجمان ستاره نداشته است که برخی از بهترین مهاجمان آسیا و حتی فراتر از آن نیز در رقابت‌های قاره‌ای حضور پیدا کرده اند.

چه با گلزنی های متوالی در تورنمنت های متعدد و چه آمارهای باورنکردنی در یک فصل، گلزنان اغلب توجهات را در مسابقات باشگاهی آسیا به خود اختصاص داده اند.

از آنجایی که فوتبال آسیا از فصل آینده وارد دوره جدیدی می شود، سایت AFC به برخی از بهترین مهاجمان برای جلا بخشیدن به رقابت های قاره ای نگاه می کند.

تعداد کمی از بازیکنان توانستند که درخشش در لیگ قهرمانان آسیا را به موفقیت در سطح بالای فوتبال اروپا تبدیل کنند. مهدی طارمی در 22 سالگی برای باشگاه زادگاهش ایرانجوان بازی می‌کرد، اما پس از انتقال به پرسپولیس در سال 2014، با حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2017 به خط مقدم فوتبال آسیا راه یافت.

طارمی در سال 2017 هفت گل به ثمر رساند و تیمش را به مرحله نیمه نهایی رساند اما به دلیل محرومیت این بازی را از دست داد. پس از مدت کوتاهی حضور در الغرافه قطر، او به پرتغال نقل مکان کرد و در نهایت به اولین بازیکن آسیایی تبدیل شد که دو بار جایزه بهترین گلزن یک لیگ معتبر اروپایی را به دست آورده است، او این کار را در فصول 2019 – 2020 و همچنین 2022 – 2023 انجام داد. طارمی همچنین 10 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند که والی تماشایی او مقابل چلسی در مرحله یک چهارم نهایی فصل 2020-21، به عنوان بهترین گل آن دوره از رقابت ها انتخاب شد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 138698

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر