پشت پرده حمله تند و تیز به سیدحسین حسینی/ ستاره ای که می خواستند از استقلال بیرونش کنند

در فصل گذشته برخی از صفحات هواداری در اقدامی به طور دسته جمع به سیدحسین حسینی حمله کردند

پشت پرده حمله تند و تیز به سیدحسین حسینی/  ستاره ای که می خواستند از استقلال بیرونش کنند

به گزارش عرشه آنلاین، با فشار برخی کانال های هواداری، استقلال در فصل نقل و انتقالات دروازه بان با تجربه و ملی پوش خود را در لیست مازاد قرار داده بود.

در عمده فصول اخیر لیگ برتر فوتبال ایران تیمی که خط دفاع و دروازه مستحکم تری داشته در نهایت موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است؛ در قهرمانی فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تیم استقلال تهران که پس از ۹ سال ناکامی به دست آمد این موضوع به شکل ویژه ای رقم خورد.

استقلال با هدایت فرهاد مجیدی موفق شد بدون متحمل شدن حتی ۱ شکست قهرمان لیگ شود و با تنها ۱۰ گل خورده انواع و اقسام رکوردهای دفاعی را به ثبت رساند؛ در قهرمانی درخشان استقلال در آن فصل نقش یک بازیکن بسیار پر رنگ تر از دیگران بود؛ سنگربان و کاپیتان استقلال سید حسین حسینی.

حسینی در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بیست و شش بار درون چارچوب دروازه استقلال قرار گرفت و ضمن انجام ۱۹ کلین شیت تنها ۹ بار دروازه خود را باز شده دید.

جدول لیگ برتر

در فصل گذشته فوتبال ایران سید حسین حسینی نتوانست عملکرد درخشان فصل پیش از آن را تکرار کند و ۲۲ بار دروازه تیم استقلال باز شد اما این موضوع بیشتر به سبک تهاجمی فوتبال تیم تحت هدایت ریکاردو ساپینتو و ضعف در ساختار دفاعی تیم بازمی گشت؛ همچنین حسینی به ندرت دچار اشتباهات فاحش شد و در عمده گل های دریافتی تیم بی تقصیر بود.

اما یک شکست تلخ در فینال جام حذفی برابر پرسپولیس و از دست رفتن دومین جام برای استقلال و حواشی گسترده ای که پس از این بازی ایجاد شد موجب شد تا برخی کانال ها و صفحات هواداری به دنبال یک مقصر برای ناکامی کل مجموعه تیم باشند؛ به شکل عجیب و دور از انصافی قرعه به نام سنگربان اصلی استقلال افتاد.

با مشاهده چندین و چند باره دو گل دریافتی استقلال برابر پرسپولیس در فینال جام حذفی به قطعیت می توان گفت سید حسین حسینی مقصر هیچ کدام از دو گل رقیب نبود؛ در صحنه گل نخست مهدی ترابی آزادانه چسبیده به محوطه جریمه و در فضای خالی مانده از مدافعین استقلال ضربه ای غیر قابل مهار را به کنج دروازه استقلال وارد کرد و در صحنه گل دوم در وقت های اضافه نیز مدافعین استقلال به سادگی اجازه دادند ضربه ایستگاه ارسال شده امید عالیشاه از میان آنها عبور کرده و زمانی برای واکنش دروازه بان باقی نمانده بود.

صفحات هواداری

با این وجود برخی کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی به شکل مشکوک و عجیبی شروع به ایجاد هجمه های سنگین علیه حسینی کردند؛ هجمه هایی که در مقطعی روی تصمیم جواد نکونام برای انتخاب سنگربان شماره ۱ تیمش نیز اثر گذاشته بود.

صفحات استقلال

با فشار برخی کانال های هواداری، استقلال دروازه بان با تجربه و ملی پوش خود را در لیست مازاد قرار داده بود؛ آنها ابتدا به دنبال جذب حسین پورحمیدی دروازه بان فصل قبل آلومینیوم اراک بودند اما پورحمیدی از قبل با باشگاه تراکتور تحت قرارداد رسمی بود.

سپس گزینه جذب دروازه بان خارجی مطرح و رزومه چند بازیکن بررسی شد اما در نهایت به جایی نرسید؛ در این میان حسینی با توجه به جو سنگین و انتقادات بی رحمانه و ناجوانمردانه علیه خود با قرار دادن پست خداحافظی از هواداران استقلال در صفحه اینستاگرام در آستانه جدایی رسمی از استقلال قرار گرفت اما در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات جواد نکونام از موضع قبلی خود عقب نشینی کرده و خواستار عقد قرارداد با سید حسین حسینی شد.

استوری حسینی

علی رغم هجمه های گذشته و تضعیف روحیه شدید، حسینی از همان نخستین بازی های فصل با عملکرد درخشان و کم نظیر خود بار دیگر محبوب هواداران و البته عصای دست نکونام شد؛ با توجه به سبک فوتبال نتیجه گرا و البته قابل احترام جواد نکونام حسین حسینی با انجام ۱۴ کلین شیت و ثبت کمترین اشتباهات فردی ممکن در طول فصل جاری از عوامل اصلی حفظ صدرنشینی طولانی مدت استقلال بوده است.

اما اوج عملکرد درخشان حسینی را شب گذشته در دقایق پایانی دیدار با ذوب اهن مشاهده کردیم؛ یک واکنش فوق العاده که شاید قهرمانی احتمالی استقلال در پایان فصل مدیون این حرکت باشد.

در دقیقه ۸۲ دیدار شب گذشته استقلال و ذوب اهن حرکت خطرناک بازیکنان میهمان از سمت راست و ارسال روی دروازه در آستانه قرار گرفتن برابر مهاجمان این تیم در برابر دروازه خالی بود اما شیرجه دیدنی حسینی و اثرگذاری روی توپ موجب شد دروازه استقلال از خطر باز شدن قطعی حفظ شود؛ همین نجات دروازه استثنایی حسینی در ادامه موجب بازگشت استقلال به بازی به ثمر رسیدن گل برتری در دقیقه ۹۳ بازی شد.

استقلال بدون شک برد شب گذشته خود را مدیون همین سوپر واکنش حسینی بود و شاید در انتهای فصل نیز قهرمانی اش را مدیون دروازه بانی باشد که می خواستند به زور از استقلال بیرونش کنند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 136809

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر