ماموریت فوق العاده مدیران پرسپولیس برای تمدید قرارداد و ماندن اورونوف

قرارداد ستاره ازبکستانی با پرسپولیس تا پایان لیگ بیست و چهارم است.

ماموریت فوق العاده مدیران پرسپولیس برای تمدید قرارداد و ماندن اورونوف

بعد از پایان آخرین بازی پرسپولیس در نیم‌فصل اول لیگ برتر مقابل مس رفسنجان بود که یحیی گل‌محمدی به صورت شفاهی از سرمربیگری پرسپولیس استعفا داد. تلاش‌های مدیران باشگاه برای بازگرداندن او به جایی نرسید و بعد از مدتی اوسمار ویرا دستیار برزیلی یحیی، سرمربی پرسپولیس شد.

یکی از دلایلی که باعث استعفای یحیی شد این بود که نقل و انتقالات پرسپولیس در ابتدای فصل چندان مطابق میل او پیش نرفت و در طول فصل هم تیم به شکلی که او می‌خواست تقویت نشد. یحیی حتی در مصاحبه‌ای که بعد از استعفایش انجام داد به این اشاره کرد که از پرسپولیس رفت تا شاید کمبودهای این تیم رفع شود!

به شکل عجیبی در تعطیلات نیم‌فصل اتفاقات خوبی برای پرسپولیس رخ داد و باشگاه چند خرید خوب انجام داد. همان زمان هم خیلی‌ها معتقد بودند که اوستون اورونوف ازبکستانی بهترین خرید زمستانی پرسپولیس بوده است اما حالا که چیزی تا پایان لیگ باقی نمانده است کمترین تردیدی در این باره وجود ندارد و خیلی‌ها معتقدند اورونوف بهترین بازیکن نیم‌فصل دوم لیگ برتر بوده است و فوتبالی فراتر از سطح آسیا بازی می‌کند.

نکته مهم این است که اورونوف ابتدا با استقلال وارد مذاکره شده بود و این مذاکره به جاهای خوبی هم رسیده بود اما ظاهرا جواد نکونام جذب او را منوط به جذب دو بازیکن ایرانی دیگر (فرشید باقری و فرشید اسماعیلی) کرده بود. اما چون جذب این ۳ نفر غیر ممکن بود اورونوف راهش را کج کرد و به پرسپولیس پیوست. 

اورونوف در ۹ بازی که در لیگ برتر برای پرسپولیس انجام داده ۴ گل زده است. در جام حذفی هم در دو بازی یک گل زد و یک پاس گل داد. گذشته از آمار خوبی که ستاره ازبکستانی در پرسپولیس ثبت کرده است شکل بازی او بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

توانایی او در عبور از یار مستقیم، دادن پاس‌های کلیدی و زدن ضربات آخر باعث شده پرسپولیس با او موقعیت‌های بیشتری برای گل زدن داشته باشد. او حالا به چنان موقعیتی در پرسپولیس رسیده است که تصور غیبتش در یکی از ۴ بازی آینده پرسپولیس برای کادر فنی و هواداران این تیم ترسناک است.

درخشش اورونوف در پرسپولیس نشان داد سرمربی استقلال درباره او مرتکب اشتباه بزرگی شده است و نکته جالب این است که حالا هر بار اورونوف در پرسپولیس می‌درخشد و گلی می‌زند منتقدان نکونام در فضای مجازی حسابی از او انتقاد می‌کنند. 

درخشش اورونوف از چشم تیم‌های پولدار عربی منطقه و تیم‌های اروپایی که به دنبال استعدادهای جوان آسیایی هستند دور نخواهد ماند و قابل پیش بینی است که پیشنهادها برای جذب او خیلی زود به باشگاه پرسپولیس خواهد رسید.

این وضعیت باعث شده مدیران پرسپولیس یک ماموریت بزرگ پیدا کنند. ظاهرا قرارداد او با پرسپولیس یک سال و نیمه است. یعنی اورونوف فصل آینده را هم در پرسپولیس خواهد گذراند. اما در انتهای فصل بعد آزاد است به هر تیمی که او را بخواهد برود.

حقیقت این است که فوتبال ایران سال‌هاست چنین ستاره‌ای مستعدی را از کشورهای خارجی جذب نکرده است. آن هم با این سن و سال کم. برای همین هم مدیران پرسپولیس باید سریع‌تر دست به کار شوند و علاوه بر تمدید قرارداد با بازیکنانی که در انتهای فصل آزاد می‌شوند یک قرارداد جدیدتر و البته محکم‌تر با این ستاره ازبکستانی ببندند. چون این ترس وجود دارد که یک تیم عربی یا اروپایی با پرداخت رقم فسخ، او را زودتر از موعد از پرسپولیس جدا کند. این شاید مهم‌ترین ماموریت مدیران پرسپولیس در پروسه تمدید قرارداد با بازیکنان باشد.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 136796

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر