یوزهای ایرانی در آسیا باز هم آقایی کردند؛ فوتسال ایران قهرمان آسیا شد+فیلم

​ شاگردان وحید شمسایی در فینال قهرمانی فوتسال آسیا با پیروزی در برابر تایلند به مقام قهرمانی آسیا دست یافتند.

یوزهای ایرانی در آسیا باز هم آقایی کردند؛  فوتسال ایران قهرمان آسیا شد+فیلم

 شاگردان وحید شمسایی در فینال قهرمانی فوتسال آسیا با پیروزی در برابر تایلند به مقام قهرمانی آسیا دست یافتند.

به گزارش عرشه آنلاین، در بازی پایان جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۴ ایران و تایلند میزبان مسابقات به مصاف هم رفتند. ایران با شکست افغانستان، بحرین، کویت، قرقیزستان و ازبکستان به این مرحله رسیده و تایلند هم با شکست چین، میانمار و ویتنام در مرحله گروهی و سپس پیروزی برابر عراق و تاجیکستان به بازی فینال راه پیدا کرد.

ملی‌پوشان فوتسال ایران با یک کار تمرین شده از روی ضربه اوت و با شلیک دیدنی مهدی کریمی، گل اول بازی را به ثمر رساندند. مهدی کریمی برای دومین بار برابر تایلند موفق به گلزنی شد و تعداد گل‌های خود در جام ملت‌های آسیا را به پنج رساند.

سعید احمد عباسی، آقای گل فعلی جام ملت‌های آسیا، پاس بی‌نقص و معرکه مسلم اولاد قباد را به شکل رباح ماجری به گل تبدیل کرد و اختلاف را به دو گل رساند. پیش از به ثمر رسیدن این گل، اولاد قباد و علی اصغر حسن‌زاده، یک‌ودوی زیبایی را داشتند که گل دوم ایران را به همراه داشت. احمدعباسی با این گل، در جدول گلزنان هشت گله شد.

در حاشیه‌

* تیم‌های ملی ایران و تایلند تابه‌کنون ۲۰ بار در رویداد های مختلف به مصاف همدیگر رفته‌اند که ایران ۱۶ مرتبه به برتری دست یافته و تایلند نیز سه بار پیروز شده است. همچنین یک دیدار دو تیم با تساوی به پایان رسیده.

* تیم ملی فوتسال ایران موفق شده در ۲۰ دوئل گذشته برابر تایلند ۱۱۰ گل به ثمر برساند و در نقطه مقابل، تایلندی‌ها ۴۴ بار موفق به گلزنی در مصاف ایران شده‌اند.

* این دیدار، دهمین جدال دو تیم برابر یکدیگر دیگر در چارچوب جام ملت‌های آسیا به شمار می‌رود. در ۹ تقابل قبلی، ایران هفت بار و تایلند یک بار به پیروزی رسیده‌اند و یک مسابقه با تساوی خاتمه یافته است.

* تایلند در آخرین مسابقه حمایت هوادارانش را به همراه خواهد داشت و آنها عامل محرک این تیم مقابل ایران به عنوان قدرت بلامنازع فوتسال آسیا هستند.

* اولین مصاف دو تیم در سال ۱۹۹۹ بوده است که ایران موفق شد در جام ملت‌های آسیا مالزی، با نتیجه ده بر یک تایلند را گلباران کند. گلزنان ایران در آن دیدار، رضا رضایی‌کمال سه‌گل، علی صانعی سه گل، احمد باغبان‌باشی دو گل و کاظم محمدی دو گل بوده‌اند.

* وحید شمسایی، سرمربی فعلی تیم ملی فوتسال ایران، بهترین گلزن تیم ملی برابر تایلندی‌ها بوده است. شمسایی در دوران بازیگری خود ۱۳ بار دروازه تایلند را باز کرده.

*تیم ملی فوتسال ایران برای پانزدهمین بار در فینال جام ملت آسیا حضور دارد و با ۱۲ قهرمانی و ۲ نایب‌قهرمانی، پرافتخارترین تیم آسیا به شمار می‌رود.

*تیم ملی فوتسال تایلند برای سومین بار در تاریخ خود در فینال جام ملت‌های آسیا به میدان می‌رود و هر دو دیدار پایانی قبلی خود را شکست خورده است.

*مهدی کریمی برای دومین بار برابر تایلند موفق به گلزنی شد و تعداد گل‌های خود در جام ملت‌های آسیا را به پنج رساند.

*سه دقیقه از آغاز بازی گذشته است و شاگردان وحید شمسایی کاملا نبض بازی را در دست گرفته‌اند و به خوبی خلق موقعیت کرده‌اند که دروازه‌بان حریف چند واکنش خوب را از خود نشان داده است.

* وورساک بازیکن تایلند در موقعیت بسیار خوب گلزنی و تک‌به‌تک با باقر محمدی قرار داشت که خوشبختانه ضربه او به تور کناری دروازه برخورد کرد و خطر رفع شد.

* سعید احمد عباسی با گلی که برابر تایلند به ثمر رساند، در جدول گلزنان هشت گله شد و در یک قدمی کفش طلا رقابت‌ها قرار دارد. احمد عباسی برای چهارمین بار موفق به گلزنی مقابل تایلند شد.

* میگوئل رودریگو، سرمربی تیم ملی تایلند، بلافاصله پس از دریافت گل دوم، تقاضای تایم استراحت کرد. نباید فراموش کرد که تایلند در دیدار نیمه نهایی برابر تاجیکستان، نتیجه سه بر یک باخته را برگرداند و کامبک زد.

* تایلندی‌ها در دقایق اخیر سعی کرده‌اند با شوتزنی دروازه ایران را تهدید کنند که باقر محمدی چندین بار واکنش های خوبی داشته است و ضربات آن‌ها را مهار کرده است.

* در حالی که بیش از هشت دقیقه تا پایان نیمه نخست باقی مانده است. تیم‌ملی ایران چهار خط شده و در صورت اینکه دو خطای دیگر مرتکب شوند. محدودیت خطا به پایان می‌رسد و تایلندی‌ها صاحب ضربه پنالتی نقطه دوم می‌شوند.

* محمدرضا سنگ سفیدی، بازیکن با تجربه تیم ملی، در شرایطی که وورساک در موقعیت خوب گلزنی قرار داشت، مجبور شد روی این بازیکن خطا کند و با کارت زرد داور جریمه شد.

بولت زیر مجموعهضربه‌ی تمرین شده و ایستگاهی تیم ملی تایلند را باقر محمدی با رفلکسی دیدنی مهار کرد تا نتیجه همچنان دو بر صفر به سود ایران در جریان باشد.

*باقرمحمدی دروازه‌بان تیم ملی فوتسال که تا به این لحظه عملکرد بسیار خوبی را داشته است. بارها با خروج های خود در نقش سوییپر عمل کرده و فضای خالی مدافعین (عقب‌گیر) تیم ملی را به خوبی پوشش داده.

*ضربه خطرناک جانفون بازیکن تایلند با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت و پس از آن، وحید شمسایی تصمیم گرفت تایم استراحت خود را بگیرد.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 135370

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر