بازی مرگ و زندگی پرسپولیس مقابل صنعت نفت/ یک تیر و سه نشان برای سرخپوشان

بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت حکم بازی مرگ و زندگی را برای سرخپوشان پایتخت را دارد.

بازی مرگ و زندگی پرسپولیس مقابل صنعت نفت/ یک تیر و سه نشان برای سرخپوشان

بازی پرسپولیس مقابل صنعت نفت حکم بازی مرگ و زندگی را برای سرخپوشان پایتخت را دارد. 

به گزارش عرشه آنلاین، بازی با نفت آبادان به دلایل زیادی برای پرسپولیس و اوسمار ویرا حیاتی است.

 وقتی فقط ۷‌هفته به پایان فصل باقی مانده و فاصله استقلال و پرسپولیس در صدر جدول فقط یک‌ امتیاز است، اصلا نیازی نیست در مورد حساسیت مسابقات توضیح اضافی بدهیم. خود این شرایط به وضوح نشان می‌دهد چقدر بازی‌ها سرنوشت‌ساز هستند؛ ازجمله نبرد امروز پرسپولیس با صنعت نفت در آبادان و جدال فردای استقلال با شمس‌آذر قزوین. با این حال، تیم اوسمار ویرا ۳‌هدف بزرگ در دل بازی با نفت دارد که برای رسیدن به آنها حداکثر تلاشش را به‌کار خواهد گرفت.

اول؛ پرسپولیس اگر بازی امروز را ببرد، بعد از مدت‌ها به صدر جدول خواهد رسید؛ ولو اینکه این صدرنشینی «موقت» باشد. همین صعود به رتبه نخست، می‌تواند برای بازی فردا با شمس‌آذر فشار روانی زیادی را متوجه استقلال کند. این دقیقا همان اتفاقی است که هفته گذشته در دیدار با ملوان برای پرسپولیس رخ داد. استقلال ۲‌ساعت قبل‌تر بازی‌اش با آلومینیوم را برده بود و قرمزها می‌ترسیدند با توقف برابر ملوان، فاصله‌شان با صدر بیشتر شود. همین هراس، از کیفیت کار تیم مخصوصا در نیمه دوم کم کرده بود و حالا اگر پرسپولیس مسابقه آبادان را ببرد، ممکن است فشار مشابهی برای بازی فردا به استقلالی‌ها وارد شود.

دوم؛ درصورت پیروزی برابر نفت، پرسپولیس می‌تواند در جدول مسابقات بیرون از خانه استقلال را جا بگذارد. آبی‌ها در ۱۲‌مهمانی خود صاحب ۲۱‌امتیاز شده‌اند و این در حالی است که سرخپوشان در ۱۱‌بازی بیرون از خانه، ۱۹‌امتیاز کسب کرده‌اند. با برتری احتمالی در دیدار امروز، پرسپولیس می‌تواند با تعداد مسابقات برابر از استقلال سبقت بگیرد.

سوم؛ این یکی به انگیزه‌های شخصی اوسمار ویرا مربوط است. لحظه معرفی او به‌عنوان سرمربی پرسپولیس، موج بزرگی از انتقادها شکل گرفت که رفته‌رفته بر اثر عملکرد خوب قرمزها، رنگ باخت. حالا کار به جایی رسیده که مدیران باشگاه از ویرا برای فصل بعد برنامه خواسته‌اند و هواداران هم شکایتی از این بابت ندارند. بدیهی است که در چنین شرایطی، کسب پیروزی‌های بیشتر و پیشروی به سمت جام قهرمانی تا چه اندازه می‌تواند مدیران باشگاه را برای تمدید قرارداد اوسمار مصمم‌تر کند. برای خودش هم که شده، او باید ببرد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 134022

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر