ادعای عجیب: علیرضا فغانی در ایران حکم اعدام دارد!

پخش مصاحبه امیر موسوی رایزن فرهنگی پیشین ایران در الجزایر با شبکه العهد عراق واکنش‌های فراواتنی را به همراه داشت.

ادعای عجیب: علیرضا فغانی در ایران حکم اعدام دارد!

تابناک نوشت: پس از داوری درست علیرضا فغانی در بازی عراق و اردن در جام ملت‌های آسیا، که با اعتراض نابجای عراقی‌ها مواجه شد، امیر موسوی رایزن فرهنگی پیشین ایران در الجزایر در شبکه العهد عراق، درباره فغانی داور بازی عراق-اردن ادعا کرد: «فغانی فردی ضدحکومت و فراری است و به استرالیا پناهنده شده؛ مردم ایران از او متنفرند. او پرونده‌های سنگین دارد که شاید به حکم اعدام هم برسد!»

او مدعی است فغانی در حوادث ۱۴۰۱ قتل انجام داده و به همین دلیل متواری و پناهنده است.

این در حالی است که محمدرضا فغانی، برادر علیرضا فغانی و یکی از داورهای فوتبال ایران به سوئد پناهنده شد و درباره او نیز تاکنون چنین اتهاماتی از سوی مقامات قضایی منتشر نشده است. علیرضا فغانی اساساً به استرالیا پناهنده نشده است! ادعاهای کامل موسوی را می‌بینید و می‌شنوید

این دیپلمات سابق ایرانی همچنین فغانی را به ارتباط با اسرائیل متهم کرد. او مدعی شد: «این داور صهیونیست شده است.»

وبسایت خبری «تابناک» در رابطه با ادعاهای امیر موسوی علیه علیرضا فغانی نوشته است:

پس از داوری درست علیرضا فغانی در بازی عراق و اردن در جام ملت‌های آسیا، که با اعتراض نابجای عراقی‌ها مواجه شد، حالا فردی به نام امیر موسوی رایزن فرهنگی پیشین ایران در الجزایر در شبکه العهد عراق، درباره فغانی داور بازی عراق-اردن مطالب عجیبی مطرح کرده که می‌تواند پیگرد قضایی داشته باشد.

این فرد که مسوولیت فعلی‌اش مشخص نیست، ادعا کرد: «فغانی فردی ضدحکومت و فراری است و به استرالیا پناهنده شده؛ مردم ایران از او متنفرند. او پرونده‌های سنگین دارد که شاید به حکم اعدام هم برسد.»

علیرضا فغانی طی سالیان مهاجرت به استرالیا، بارها به کشور رفت و آمد داشته و حتی مسابقات مهمی را در لیگ برتر ایران قضاوت کرده است.

او تنها در لیست داوران الیت فدراسیون فوتبال ایران معرفی نشده تا فرصت به سایر داوران مستعد کشور هم برای رشد در عرصه بین‌المللی برسد.

این شخص مدعی است فغانی در حوادث ۱۴۰۱ قتل انجام داده و به همین دلیل متواری و پناهنده است. این در حالی است که محمدرضا فغانی، برادر علیرضا فغانی و یکی از داورهای سابق فوتبال ایران به سوئد پناهنده شد و درباره او نیز تاکنون چنین اتهاماتی از سوی مقامات قضایی منتشر نشده است.

نکته مهم اینکه علیرضا فغانی اساساً به استرالیا پناهنده نشده است و خودخواسته دست به مهاجرت زده است.

گفتنی است کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال استرالیا در اعلام مواضعی صریح، بر تصمیمات فغانی در بازی حساس عراق با اردن صحه گذاشته‌اند و تمامی آنها از جمله اخراج ایمن حسین را تایید کرده اند.

امیر موسوی دیپلمات سابق ایرانی

امیر موسوی دیپلمات سابق ایرانی کیست؟

امیر موسوی که قبلا رئیس مرکز مطالعات استراتژیک ایران بود و در کشورهای مختلف به عنوان دیپلمات انجام وظیفه کرده بود، در سال ۲۰۱۴ به عنوان رایزن فرهنگی ایران در الجزایر منصوب شد. وی ۴ سال رایزن فرهنگی ایران در الجزایر بود تا اینکه در سال ۲۰۱۸ از الجزایر اخراج شد.

روزنامه «جمهوری اسلامی» درباره ی علت اخراج امیر موسوی از الجزایر نوشته: «برخی گروه‌های تندرو و سلفی در الجزایر، امیر موسوی را به تلاش برای تبلیغ شیعی گری در این کشور متهم کردند و به دولت الجزایر فشار آوردند او را اخراج کند.»

حواشی داوری علیرضا فغانی در بازی عراق – اردن در جام ملت های آسیا

علیرضا فغانی

به گزارش روزنامه «هم میهن»:

علیرضا فغانی، داور ایرانی که از دو سال پیش تابعیت کشور استرالیا را گرفته و برای فوتبال این کشور قضاوت می‌کند، در این مسابقات جنجال آفرید. او به‌دلیل اقدام مهاجم عراقی به تلف‌کردن وقت بازی، ایمن حسین را در دقیقه ۷۸ مقابل اردن از زمین مسابقه اخراج کرد تا همین اتفاق منجر به این شود که عراق در ثانیه‌های پایانی وقت‌های تلف‌شده مقابل اردن، شکست بخورد.

بعد از این اتفاق، فغانی توسط کاربران عراقی به قتل تهدید شد و شماره تماس و آدرس منزلش در استرالیا نیز پخش شد. واتس‌آپ فغانی از دسترس خارج شد چراکه بیش از ۱۰ هزار تهدید جانی از سوی عراقی‌ها در واتس‌آپ او به‌ثبت رسید. فغانی به مدت ۴ روز در هتل کنتینانتال ِ قطر با حفاظت بسیار بالا از سوی افراد امنیتی AFC قرنطینه شده بود و هرکسی اجازه ورود به این هتل را نداشت.

درنهایت اما ای‌اف‌سی با انتشار بیانیه‌ای، تمام تصمیمات فغانی را به‌لحاظ قانونی و علم داوری تایید کرد و گفت، فغانی نمره قبولی در این مسابقه کسب کرده و اصلاً اشتباهی نداشته است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 125595

ارسال نظر