خبر بد علیرضا دبیر از حسن یزدانی

دبیر درباره پاداش المپیکی‌ها گفت: من با وزیر در این‌باره صحبت کردم. یک عددی مد نظرشان بود، خواهش کردم برای طلای المپیک کمتر از 20-25 میلیارد در نظر نگیرند.

خبر بد علیرضا دبیر از حسن یزدانی

دبیر درباره پاداش المپیکی‌ها گفت: من با وزیر در این‌باره صحبت کردم. یک عددی مد نظرشان بود، خواهش کردم برای طلای المپیک کمتر از ۲۰-۲۵ میلیارد در نظر نگیرند.

به گزارش عرشه آنلاین،علیرضا دبیر گفت: من در دولت احمدی‌نژاد کتک خوردم، می‌خواستند اینجا را پاساژ کنند ولی ایستادم و حالا این سالن را داریم.

علیرضا دبیر در مراسم افتتاح چهارمین پایگاه قهرمانی کشتی تهران گفت: در این ۴ سالی که خدمت دوستان بودیم، ۲۷۷ باشگاه در سراسر کشور افتتاح شد. از لفظ خیانت استفاده نمی‌کنم، می‌گویم کم کاری شده بود که جمعیت کشتی به ۳۰ هزار نفر رسیده بود. الحمدالله اکنون بالای ۴۰۰ هزار نفر هستیم و در چهار سال آینده بالای یک میلیون نفر خواهیم شد.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به افتتاح پایگاه قهرمانی شهید شاعری تصریح کرد: این چهارمین پایگاه ماست. در هیچ باشگاهی دنبال درآمد نبودیم، ۱۴-۱۵ میلیارد همین سالن خرج برداشت. چه کسی اینجا مسئول باشد مهم نیست، مهم آمدن مردم برای ورزش کردن است. من را در فضای مجازی می‌زنند، اما حتی یک مورد نبوده که اشتباه کرده باشم جز یک مورد همان جروبحث با پولادگر که او اشتباه کرد و من اشتباه‌تر.

بودجه کشتی عادلانه نیست

دبیر اظهار داشت: خدا باید راضی باشد، مردم هم حس کنند کار می‌شود. جامعه کشتی نظر بدهد دبیر کار کرده و یا نه؛ نترسند و بگویند. من در دولت احمدی‌نژاد کتک خوردم، می‌خواستند اینجا را پاساژ کنند ولی ایستادم و حالا این سالن را داریم. از همدوره‌ای‌های ما در شورا بپرسید چه کسی کار کرد و چه کسی کار نکرد. شهرداری تهران بستر را بدهد که بخش خصوصی بسازد. باشگاه پنجمی ما هم در خاک سفید داریم و آنجا را هم دنبال می‌کنیم تا به خوبی همین جا شود. هر جا می رویم باشگاه را از شما گرفته و آدم‌های این کار را به خدمت می گیریم مثل علیرضا رضایی، غلامرضا محمدی و ... .

رئیس فدراسیون کشتی گفت: برخی می‌گویند رأی نمی‌دهیم؛ بیایید و به آدم خودتان رأی بدهید. در انتخابات نمی‌شود تقلب کرد. من در ستادها بودم و آرا را شمرده‌ام، اصلاً نمی‌شود تقلب کرد. ان‌شاءالله نظام هم رودربایستی را کنار بگذارد و تصمیم بگیرد و مدیران ناکارآمد جای خود را به مدیران کارآمد بدهند.

دبیر درباره پاداش المپیکی‌ها گفت: من با وزیر در این‌باره صحبت کردم. یک عددی مد نظرشان بود، خواهش کردم برای طلای المپیک کمتر از ۲۰-۲۵ میلیارد در نظر نگیرند. چیزی نیست. طرف ۱۰-۱۲ سال برای طلای المپیک زحمت کشیده، یک نفر طلای المپیک گرفته، ۱۲ سال زحمت کشیده که به آن برسد. سرجمع ۳-۴ یا ۵ مدال همه رشته‌ها با هم می‌گیرند، نهایتا می‌شود ۱۰۰ میلیارد تومان، رقمی نیست. من پیشنهادم ۲۵ میلیارد تومان بود. به وزیر محترم هم گفتم. این چیزی نیست ولی انگیزه می‌دهد. ما خودمان هم بعد از عید اعلام می‌کنیم که چقدر به قهرمانان کشتی خودمان می‌دهیم.

وی ادامه داد: دیدم برخی از قهرمانان صحبت کردند و گفتند کشتی در المپیک ۲-۳ طلا می‌گیرد خواهشم این است از این حرف‌های غیرکارشناسی نزنید.

کلا کشتی آزاد بعد از انقلاب سه طلا گرفته، حالا کمیل قاسمی هم هست می‌شود چهار تا، چطور قرار است در یک المپیک ۲-۳ طلا بگیریم؟ کشتی آزاد و فرنگی یک طلا بگیریم هم خیلی هنر کردند. ما خیلی مشکلات داریم، ضرب خورده داریم. خواهش می‌کنم حرف های من را نگذارید ببرند، ضد انقلاب حرف من را می‌برد، سه تا جبهه هستند که با من مشکل دارند و با هم میکس شدند و حرف من را می‌برند و من را می‌زنند، حرف من این است بار کشتی را زیاد نکنید. تیم کشتی می‌خواهد لذت ببرد در المپیک کشتی بگیرد، تلاشش را می‌کند. هرچه در کمیته المپیک گفتند پیش‌بینی‌ات را بنویس، من ننوشتم. ما می‌خواهیم بچه‌های‌مان از تمرین و کشتی گرفتن برای مردم‌شان لذت ببرند. هیچ باری هم روی هیچ رشته‌ای نگذارند. من این دوران را خودم گذراندم و می‌دانم بار روی ورزشکار چقدر سنگین است. باراضافه روی دوش بچه‌ها نگذارید.

واکنش علیرضا دبیر درباره آخرین وضعیت حسن یزدانی

رئیس فدراسیون کشتی در مورد وضعیت حسن یزدانی نیز گفت: حسن آقا روز پنجشنبه با هم صحبت کردیم، او عمل کرده و فعلا دامنه حرکتش هنوز کم است. نمی‌دانم اردیبهشت یا آخر فروردین یا اوایل فروردین بتواند روی تشک بیاید. خواهشم این است بار روی دوش کسی نگذارید. یک سری آدمها اظهارنظراتی می‌کنند آدم خنده‌اش می‌گیرد. با تیلور کشتی دارد هی یک چیز می‌گویند. حریفش هم خوب است، تیلور می‌آید از کشتی لذت ببرد اما همه سر حسن آقا می‌ریزیم که باید طلا بگیری و بار روی دوشش می‌گذاریم. قبلا هم گفتم عمل او سنگین بوده و خواهشم از همه این است، می‌دانم چطور بار را کم کنم، هم پیشکسوتان و هم قهرمانان خودشان می‌دانند المپیک کشتی گرفتن چقدر سخت است، مگر طلا فروشی است که همینطور ۳ طلا بگیرند. واقعا اینطور نیست. مردم و رسانه کمک کنند بار روانی تیم را زیاد نکنیم.

منبع: خبرورزشی

دیگر رسانه ها

کدخبر: 124022

ارسال نظر