این گوشی موبایل هم به اینترنت ماهواره ای وصل شد

شفقنارسانه_ سایت PCMag خبر آزمایش موفق سرویس ماهواره‌به‌موبایل اسپیس‌ایکس رو منتشر کرد.

این گوشی موبایل هم به اینترنت ماهواره ای وصل شد

شفقنارسانه_ سایت PCMag خبر آزمایش موفق سرویس ماهواره‌به‌موبایل اسپیس‌ایکس رو منتشر کرد.

 در این گزارش نامه‌ی ارسالی این شرکت به FCC برای انجام آزمایش‌های اولیه‌‌ی Direct to Cell اشاره شده است.

همچنین شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک در این نامه یادآور شده که سرویس ماهواره‌به‌موبایل استارلینک به اهداف آزمایشی دست‌ یافته که حتی فراتر از انتظارات هم بوده است

به گزارش عرشه آنلاین، اسپیس‌ایکس با ارسال نامه‌ای به کمیسیون فدرال ارتباطات، از آزمایش موفق اینترنت ماهواره‌ای خود روی گوشی‌های عادی خبر داده است.

 

اسپیس‌ایکس از چند وقت پیش، آزمایش سرویس اینترنت ماهواره‌ای Direct to Cell برای گوشی‌های هوشمند معمولی را آغاز کرده است. حالا براساس نامه‌ای که این شرکت برای کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) ارسال کرده، سرویس Direct to Cell عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته است.

 

طبق این نامه، اسپیس‌ایکس برای آزمایش سرویس خود از چندین گوشی از برندهای مختلف مانند گوگل، سامسونگ و اپل استفاده کرده و البته برای پشتیبانی از این سرویس، گوشی‌ها از نظر فنی دستخوش تغییر نشده‌اند.

 

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای گوشی‌های عادی

اسپیس‌ایکس برای آزمایش سرویس خود از طیف PCS G Block اپراتور T-Mobile استفاده کرده و توانسته است از طریق پیامک، ایکس و واتس‌اپ پیام متنی ارسال و دریافت کند.

 

به‌نظر می‌رسد که موقعیت کاربر تأثیری روی عملکرد این سرویس اسپیس‌ایکس نداشته است. این شرکت مدعی شده که سرویس Direct to Cell در مناطق شهری و روستایی، محیط باز و داخلی و هوای آزاد و زیر درخت عملکرد مناسبی از خودش نشان داده است. آزمایش‌ها در مناطق مختلف آمریکا مانند واشنگتن، کالیفرنیا و کانزاس سیتی انجام شده. اسپیس‌ایکس همچنین مدعی شده است که آزمایش‌ها تداخلی با باندهای فرکانسی مجاور ایجاد نکرده‌اند.

 

اسپیس‌ایکس برای ارائه سرویس Direct to Cell با اپراتور T-Mobile همکاری می‌کند و این سرویس را در اختیار مشتریان آن قرار می‌دهد. زمانی که این سرویس راه‌اندازی شود، ابتدا کاربران در ایالات‌متحده به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. البته انتظار می‌رود که اسپیس‌ایکس با همکاری اپراتورهای مختلف، این سرویس را در اختیار کاربران در کشورهای کانادا، استرالیا، نیوزیلند، سوئیس و ژاپن هم قرار دهد.

 

چند روز پیش «ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس از دستیابی به سرعت دانلود ۱۷ مگابیت‌ بر ثانیه با یک گوشی معمولی سامسونگ خبر داد؛ بنابراین انتظار می‌رود که سرویس Direct to Cell‌ سرعت نسبتاً خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 130172

ارسال نظر