فصل جدید سریال سرزمین مادری رسید+ جزئیات داستان ؛ بازیگران و زمان پخش

فصل سوم سریال «سرزمین مادری» کمال تبریزی این روزها در مرحله‌ی پس‌تولید است و به گفته‌ی سازندگانش اواخر تیر ماه به آنتن می‌رسد.

فصل جدید سریال سرزمین مادری رسید+ جزئیات داستان ؛ بازیگران و زمان پخش

فصل سوم سریال «سرزمین مادری» کمال تبریزی این روزها در مرحله‌ی پس‌تولید است و به گفته‌ی سازندگانش اواخر تیر ماه به آنتن می‌رسد.

 این روزها شبکه سه سیما اقدام به بازپخش فصل اول و دوم «سرزمین مادری» کرده است و این قسمت‌ها هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن می‌رود. طبق گفته‌ی سازندگان، فصل سوم این سریال سیاسی تاریخی که شامل ۲۶ قسمت است، به دلیل حجم کار پس‌تولید و اصلاحات، اواخر تیر ماه به آنتن می‌رسد.

فصل سوم «سرزمین مادری» مربوط به سال‌۵۴ تا ۵۷ است که انقلاب می‌شود و آغاز جنگ تحمیلی، صحنه پایانی این سریال خواهد بود.

در فصل سوم «سرزمین مادری»، زمان وقوع اتفاقات سریال به سال‌های ۵۶ و ۵۷ می‌رسد و داستان وارد مرحله میانسالی رهی می‌شود و به همین جهت آرش مجیدی جایگزین شهاب حسینی که بازیگر نقش دوره جوانی این شخصیت است خواهد شد.

شهاب حسینی نیز در فصل دوم جایگزین علی شادمان بازیگر نقش دوران کودکی رهی شده بود. علاوه بر مجیدی بازیگران دیگری همچون کوروش سلیمانی (در نقش سید حشمت)، سعید راد، گلچهره سجادیه، بابک حمیدیان، مهران رجبی، حسین مهری، مجید سعیدی، حسین عابدینی و لیلا برخورداری در فصل سوم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فصل سوم سریال «سرزمین مادری» به کارگردانی کمال تبریزی و نویسندگی علیرضا طالب‌زاده بر اساس آنچه در برخی خبرها اعلام شد، قرار بود از چهارشنبه، پنجم اردیبهشت ماه در پلتفرم تلوبیون و پنجشنبه ۶ اردیبهشت از شبکه سه سیما پخش شود.

کمال تبریزی پیشتر درباره‌ی اصلاحات انجام شده و میزان قسمت‌های این سریال گفته بود: «سرزمین مادری» سه فاز دارد که هر فصل آن حدود ۲۰ قسمت و کم و بیش است و در مجموع شامل ۶۰ قسمت است. ما برای اینکه دیگر هیچ سوءتفاهمی پیش نیاید اصلاحات کامل را انجام دادیم و تمام اصلاحیه‌ها در جلسات متعددی که با افراد مختلف داشتیم انجام شد. اغلب این اصلاحات به تغییر اسامی برمی‌گشت؛ اینکه طوری نباشد که اشاره به افراد خاصی داشته باشیم. البته کاری دشوار بود اما انجام شد و زمانی که همه، سریال را ببینند، متوجه می‌شوند که سوء‌تفاهم‌ها دیگر برطرف شده است و حالا دیگر قصه، داستان و موضوعی که مطرح است، اهمیت دارد و موارد حاشیه‌ای آن کنار می‌رود.

با این حال این کارگردان پس از پخش قسمت‌هایی ضمن انتقاد از وضعیت پخش فصل دوم سریال «سرزمین مادری» بدون رفع نواقص آن، از مخاطبان عذرخواهی کرده بود و در عین حال به حذفیات این سریال هم اشاره داشت.

این سریال با نام پیشین «سرزمین کهن» ابتدا سوم بهمن ۱۳۹۲ آغاز شد و تا ۲۴ بهمن همان سال نیز ادامه پیدا کرد، اما پس از مدتی به دلیل حواشی به وجود آمده متوقف شد و بعد از گذشت نزدیک به یک دهه پخش آن در ۲۰ مهر ۱۴۰۲ مجددا آغاز شد.

 

منبع: همشهری آنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 138007

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر