شبکه «منوتو» برگشت؟

شبکه «من و تو» پس از ۱۴ سال پخش، روز چهارشنبه ۱۱ بهمن، با پخش برنامه «سکانس آخر» به کار خود پایان داد.

شبکه «منوتو» برگشت؟

شایعات بازگشت «منوتو» را الکی داغ کردند!شبکه «من و تو» پس از ۱۴ سال پخش، روز چهارشنبه ۱۱ بهمن، با پخش برنامه «سکانس آخر» به کار خود پایان داد.اخبار بازگشت این شبکه هیچ جا به طور رسمی منتشر نشده اما تا زمانی که شبکه‌های اجتماعی منوتو مشغول به کارند احتمالا با این قسم از اخبار همواره سر و کار داشته باشیم. گر چه حتی اگر برگردند هم مطمئنا بخش‌هایی از جامعه به آن‌ها توجهی نخواهند کرد

برترین‌ها نوشت:  شبکه منوتو با پخش برنامه‌ پایانی خود در بهمن 1402 پس از چهارده سال پخش به پایان رسید. این شبکه همواره با تنش و جنجال سعی در ایجاد یک جریان مخالف در بین مردم ایران داشت اما حالا 90 روز است که به پایان راه رسیده. برخی شایعات به گوش رسیده طی این سه ماه حاکی از آن بود که تیم این تحت نام جدیدی دوباره قرار است به قاب تصویر بازگردند و حتی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این بود که شب عید در اقدامی غافلگیرکننده به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

خب زمزمه‌های تعطیلی این شبکه از پاییز سال گذشته شنیده می‌شد و برخی علت تعطیلی این شبکه را شرایط نامساعد مالی و برخی دیگر شکست سیاسی عنوان کردند. حتی خبرنگاری نه چندان خوشنام  گفته بود که این شبکه نتوانسته آن اهدافی را که روی آن سرمایه‌گذاری کرده بودند، محقق کند. اخیرا نیز کیوان عباسی، مدیر اصلی منوتو با انتشار بخشی از آرشیو این شبکه در اینستاگرام بیشتر به شایعات بازگشت دامن زده. حالا اما می‌خواهیم روند برخی افراد شاخص این شبکه را در این نود روز بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

امید خلیلی تجریشی متولد ۴ فروردین ۱۳۶۲ که با نام طغرل هم در برنامه «بفرمایید شام» شناخته می‌شد همواره در طی این 14 سال (به غیر از برهه‌ای چند ماهه) از مجریان پرکار شبکه بوده و حالا نیز بیشتر با لایوهای مشترکی که با صفحه اینستاگرامی منوتو منتشر می‌کند سعی به ارتباط با مخاطبان این شبکه دارد. او انگار هنوز سودای برگشت دارد و باید ببینیم در آینده چه خواهد شد؟ مطمئنا نبود این شبکه به آرامش روانی بخش‌هایی از جامعه کمک می‌کند.

صبا خویی ثمره ازدواج اسماعیل خویی با رکسانا صبا (دختر ابوالحسن صبا) استاد برجسته ایرانی ، آهنگساز و نوازنده سرشناس ایرانی است. عمده شهرت او به خاطر پدرش، اسماعیل خویی‌ست که از اعضای سابق کانون نویسندگان ایران بود و در دوران انقلاب اسلامی، از هواداران جنبش‌های چپ به شمار می‌آمد.صبا خویی همواره به صورت کارشناس در برنامه‌های فمینیستی شبکه منوتو فعالیت داشته و اخیرا نیز بابت ماجراهای توماج صالحی خبرساز شده بود و کاربران نیز به مخالفت با عقاید او برخواستند. او حالا در کنار امید از دسته‌ای‌ست که در صفحه اینستاگرامی منوتو فعالیت دارد و البته اخیرا هم خوب فحش خورده است.

اوج کار رها اعتمادی در این شبکه با برنامه‌های استیج و آکادمی بود و پس از آن کم کم فعالیتش را با برنامه‌سازی به پشت پرده برد و کمتر جلوی دوربین ظاهر می‌شد. رها اعتمادی بدون شک از آن افرادی‌ست که مشتاقانه قصد بازگشت تیم منوتو را دارد.

اما درباره رها چیزی که بیشتر از همیشه پیرامون او خودنمایی کرده حواشی ارتباطش با فائقه آتشین بوده. او در تمامی فعالیت‌های این خواننده کنارش بوده و به عنوان ترانه‌سرا نیز در کارهای اخیر او نقش ایفا کرده. کسی نمی‌داند شاید اصلا دلیل کم‌کاری او مقابل دوربین نیز همین باشد. رها البته در چند سال آخر منوتو بیشتر پشت دوربین بود و حالا این مشغولیات زناشویی هم بعید است از او چهره قابل اعتنایی در رسانه بسازد.

سالومه سیدنیا قبل از پیوستن به تلویزیون منوتو در رسانه‌های مختلفی از جمله روزنامه‌های زن و ایران و شبکه بی بی فارسی فعالیت داشت و حتی به عنوان بازیگر در قاب رسانه ملی دیده شده و به عنوان یکی از برگزارکنندگان رای مردمی جشنواره فیلم فجر به مدت پنج سال در روابط عمومی خانه سینما حضور داشت.او در تمام این سال‌ها با اجرای برنامه «سالی‌تاک» مقابل دوربین حاضر شد و احتمالا اگر هم حاضر نمی‌شد اتفاق خاصی نمی‌افتاد. به هر حال او هم با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی منوتو در فضای مجازی تلاش می‌کند در اذهان بماند. گرچه که عمده فعالیت‌هایش پر از گاف‌هایی‌ست که سوژه کاربران می‌شود.

شاهو فلاحی در سالیان آخر فعالیت شبکه با تیم منوتو اضافه شد و توانست جای خود را در برنامه منوتوپلاس تثبیت کند. این برنامه نیز از قدیمی‌ترین ساخته‌های منوتو به حساب می‌آمد و هر شب به صورت زنده از لندن پخش می‌شد. تصاویر شاهو فلاحی در حساب اینستاگرامش با کیوان عباسی نشان می‌دهد که او رابطه نزدیکی را با مدیر منوتو دارد و احتمالا اگر بازگشتی در کار باشد او نیز از اعضای اصلی تیم جدید خواهد بود.

به هرحال حالا منوتو تعطیل شده و اخبار بازگشت این شبکه نیز هیچ جا به طور رسمی منتشر نشده اما تا زمانی که شبکه‌های اجتماعی منوتو مشغول به کارند احتمالا با این قسم از اخبار همواره سر و کار داشته باشیم. گر چه حتی اگر برگردند هم مطمئنا بخش‌هایی از جامعه به آن‌ها توجهی نخواهند کرد

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 135346

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • محمد

    بدترین ومزخرفترین برنامه منوتو هستش پخش نشه بهتره من که چند ساله کانال حذف میکنم تو رسیور دومی BBCفارسی

   ارسال نظر