مریم قالیباف کیست؟ماجرای خرید سیسمونی نوه قالیباف از ترکیه داغ شد

مریم قالیباف که در ماجرای جنجالی سیسمونی گیت پایش به سیاست باز شد برای نخستین بار بطور رسمی به این موضوع واکنش نشان داد. اظهارات دختر قالیباف در شبکه خبر درسطحی گسترده توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی را به همراه داشته است.

مریم قالیباف کیست؟ماجرای خرید سیسمونی نوه قالیباف از ترکیه داغ شد

مریم قالیباف که در ماجرای جنجالی سیسمونی گیت پایش به سیاست باز شد  برای نخستین بار بطور رسمی به این موضوع واکنش نشان داد. اظهارات دختر قالیباف در برنامه «گفت و گوی صمیمی»شبکه خبر درسطحی گسترده  توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی را به همراه داشته است. 

مریم قالیباف دختر محمد باقر قالیباف گفت: حرف‌هایی که درباره ما زده شد حاشیه نبود دروغ بود؛ دروغ‌هایی که کام ما را تلخ کرد. اولین دروغ را در مورد عروسی من گفتند. یک عکسی که من نبودم را به‌جای من منتشر کردند و از عروسی مجلل گفتند. این دروغ شب قشنگ را برای ما تلخ کرد. 

او در ادامه تاکید کرد: من به ترکیه مسافرت رفته بودم، اما برای خرید نرفته بودم. شاید در هیچ حوزه‌ای نتوانستند به پدرم حرف‌هایی بزنند که این‌طور مشتری داشته باشد پس به خانواده‌اش حمله کردند.

در ادامه مریم قالیباف با اشاره به فعالیت‌های پدرش (محمدباقر قالیباف) گفت: قاطعیت، خاص‌ترین ویژگی پدرم است؛ بدترین اخلاق پدرم نیز کم حرف بودنشان است و دوست ندارند درباره مشکلات‌شان صحبت کنند. وی نقطه قوت قالیباف را همه‌جانبه‌بودن و نقطه ضعف او را مهربانی و رافتش توصیف کرد.

مریم قالیباف همچنین با بیان اینکه پدرم هیچ‌وقت من را از تحصیل و فعالیت اجتماعی منع نکرده است، گفت: پدرم در ۱۲ سال شهرداری تهران کار‌های بزرگی برای زنان انجام داد. وی با بیان اینکه دو برادر بزرگتر دارد گفت: برادر بزرگترم دکترای مدیریت فرهنگی دارد و در مدرسه کار‌های آموزشی می‌کند. برادر دیگرم نیز فوق لیسانس عمران دارد و جسته و گریخته کار‌های عمرانی می‌کند. خودم هم فوق لیسانس ادبیات کودک دارم و مادرم؛ همه ما هم در تهران زندگی می‌کنیم.

مریم قالیباف کیست؟ 

مریم قالیباف یکی از سه فرزند محمد باقر قالیباف و با زهرا مشیر الاستخاره است. الیاس، اسحاق و مریم سه فرزند رئیس مجلس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم هستند. 

درباره فرزندان قالیباف به ویژه مریم دختر او، اطلاعات موثق و زیادی در دسترس نیست. تنها نکته قابل تایید درباره مریم این است که او با با امیررضا بحیرایی ازدواج کرده است.

برای نخستین بار در سال ۱۳۹۵ انتشار ادعایی از برگزاری یک مراسم عروسی مجلل نام دختر قالیباف را بر سر زبان‌ها انداخت. در این مقطع ادعا شد دختر قالیباف یک عروسی بزرگ را برگزار کرده که ماشین‌های لاکچری عروس و داماد را اسکورت می‌کنندو عروس جهیزیه‌ای سنگین دارد. 

خبرگزاری فارس در این باره نوشته است:در مهرماه سال ۱۳۹۵ تصویری از یک عروسی مجلل در فضای مجازی منتشر شد که منتشرکنندگان آن مدعی شدند متعلق به عروسی دختر و داماد محمدباقر قالیباف شهردار تهران است. در این شایعه آمده بود: «۴ میلیارد تومان جهیزیه دختر قالیباف. آقای داماد ۷۰ ماشین عروس آماده کرد. این است حکومت علی؟».

اما بررسی‌های خبرنگار فارس در همان زمان نشان داد که تصاویر مربوط به یک عروسی تجملاتی در لاهیجان بوده است.

پس از تکذیبه خبرگزاری‌ها تا حدودی توجهات از روی مریم قالیباف بر داشته شد تا این که در سال ۱۴۰۱ ماجرای مشهور به سیسمونی گیت نام او را به صدر اخبار رسانه‌ها و فضای مجازی آورد. این ماجرا به اندازه‌ای جنجالی شد که ماه‌ها نام خانواده قالیباف و حاشیه‌های پیرامون سیسمونی ادامه داشت. 

سیسمونی نوه قالیباف

بازگشت خانواده محمدباقر قالیباف (همسر، دختر و داماد) از سفر ترکیه حاشیه‌های بسیاری داشت. انتشار تصاویری از خانواده قالیباف در فرودگاه امام خمینی تهران توسط وحید اشتری که هنگام بازگشت از ترکیه آنها را نشان می‌داد، واکنش‌هایی در پی داشت. ظاهرا خانواده قالیباف برای خریدن سیسمونی نوه قالیباف به ترکیه رفته بودند.

واکنش منتقدان قالیباف موضوع ریا و دورویی آنها بود که خود را همچون مردم عادی نشان می‌دهند اما بیست چمدان سیسمونی نوزاد از ترکیه خرید کرده‌اند. در پی این اتفاق هشتگ سیسمونی‌گیت در توییتر ترند شد. الیاس قالیباف، پسر او در اینستاگرام این سفر را محکوم و عذرخواهی کرد.

اصولگرایان هم در ماجرای فایل صوتی و هم در ماجرای سیسمونی نوه قالیباف از او حمایت کردند. در ماجرای سیمسمونی، حامیان او گفتند که این افشاگری برای حواس‌پرتی از اقدامات بزرگ دولت رئیسی بوده است.

ماجرای سیسمونی گیت چه بود؟ 

وحید اشتری، فعال رسانه‌ای در فروردین ۱۴۰۱ در توییتر خود با انتشار تصاویری از زهرا مشیر، همسر محمد باقر قالیباف، به همراه دخترشان مریم قالیباف و همسرش امیررضا بحیرایی در فرودگاه استانبول، مدعی شد آنها برای خرید سیسمونی به ترکیه سفر کرده بودند. به ادعای اشتری، در میان بار آن‌ها وسایلی مانند کالسکه و کیف نوزاد و تخت تاشوی کودک دیده شده بود.

وحید اشتری، فعال مجازی در رشته توئیتی نوشت: چند تا از مسافران استانبول یک‌سری فیلم و عکس از یک خانواده چادری (در پرواز‌های ترکیه خیلی مرسوم نیست) فرستاده‌اند که امروز به‌خاطر حجم بالای بار با متصدی کانتر به مشکل خورده‌اند و بعد با رفتار عوامل هواپیمایی معلوم شده از خانواده مسئولین‌اند. ظاهرا خانواده آقای قالیباف بوده‌اند. همسر ایشان سرکارخانم زهرا مشیر را شناخته‌اند. 

یک زوج جوان هم با ایشان بوده که یا پسر و عروس‌شان و یا دختر و دامادشان بوده‌اند. ظاهر حجم بالای باری که از ترکیه می‌آورده‌اند، کالسکه و کیف نوزاد و تخت تاشوی کودک و امثالهم بوده است. یعنی برای خرید سیسمونی به ترکیه رفته بودند.

تنها ساعاتی پس از مطرح شدن این ادعا، الیاس قالیباف، فرزند ارشد رئیس مجلس با انتشار پستی در اینستاگرام خود سفر خانواده اش به ترکیه را تأیید کرد. او، اما مدعی شد این سفر برای خرید سیسمونی نبوده. الیاس قالیباف همچنین این سفر را مخالف نظر و مشی و مرام پدر خود و خطای فرزند دانست که نباید به پای پدر نوشته شود. او گفت به سهم خود از مردم عذرخواهی می‌کند.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 142487

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر