رقیب مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ کیست؟

فهرست تایید صلاحیت شدگان انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد که بر اساس آن پنج کاندیدای اصولگرا در مقابل یک کاندیدای جبهه اصلاحات یعنی مسعود پزشکیان حضور دارند.

رقیب مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ کیست؟

فهرست تایید صلاحیت شدگان انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد که بر اساس آن پنج کاندیدای اصولگرا در مقابل یک کاندیدای جبهه اصلاحات یعنی مسعود پزشکیان حضور دارند.

به گزارش عرشه آنلاین، محمدباقر قالیباف، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، مصطفی پورمحمدی، علیرضا زاکانی، سعید جلیلی و مسعود پزشکیان شش کاندیدایی بودند، که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده تا رقابت‌ها برای فتح پاستور کنند و همچنین، مهر قرمز ردصلاحیت بر کارنامه چهره‌های شاخصی چون علی لاریجانی، اسحاق جهانگیری، عبدالناصر همتی، محمد شریعتمداری، محمود احمدی نژاد و ... نشست.

رقیب اصلی مسعود پزشکیان

بر این اساس پنج کاندیدای اصولگرا در مقابل یک کاندیدای جبهه اصلاحات یعنی مسعود پزشکیان حضور دارند. اما رقیب اصلی مسعود پزشکیان کیست؟

محمود صادقی، عضو هیأت رئیسه جبهه اصلاحات گفته است: من فکر می‌کنم طیف اصولگرایان یکدست نیست و به نوعی یک تنوع درون‌جناحی وجود دارد؛ اگر به همین شکل باشد و آرایش تغییر نکند، کار جبهه اصولگرایی سخت‌تر از جبهه اصلاح‌طلبان است و این آرایش بیشتر به نفع کاندیدای اصلاحات است.

طبیعتا آقای قالیباف و بعدش آقای جلیلی جدی‌ترین رقیب آقای پزشکیان هستند.

احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب نیز نوشته است: دکتر مسعود پزشکیان از همین حالا می‌تواند خود را برای رقابت در مرحلۀ دوم آماده کند. رقیبش اما نامشخص است.

رقابت جدی بین پزشکیان و قالیباف

ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره احتمال دو قطبی‌سازی در میان کاندیداهای انتخابات گفت: اگر جامعه قصد شرکت در انتخابات را داشته باشد، امکان رقابت جدی بین پزشکیان و قالیباف است.

وی درباره حمایت جبهه اصلاحات از مسعود پزشکیان گفت: آقای پزشکیان یکی از ۳ کاندیدای جبهه اصلاحات بودند و آقای خاتمی و جبهه اصلاحات تاکید داشتند که اگر یکی از کاندیدهای آنان حضور داشته باشد، در انتخابات شرکت می‌کنند.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره حضور خاتمی در انتخابات گفت: صحبت خاصی نداشتم اما بر اساس آنچه بیانه ایشان را مطالعه کردم، گفته بودند که اگر کاندیدای جبهه اصلاحات باشد، در انتخابات شرکت می‌کند.

منبع: اقتصادآنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 141160

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر