دلیل رد صلاحیت احمدی‌ نژاد چه بود؟

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت نهم و دهم رد صلاحیت شد.

دلیل رد صلاحیت احمدی‌ نژاد چه بود؟

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت نهم و دهم رد صلاحیت شد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت نهم و دهم که برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اعلام آمادگی کرده بود، از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است.

رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور اسبق، علی لاریجانی، رییس سابق مجلس و عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی اسبق بحث‌انگیزترین رد صلاحیت‌های این دوره بود که واکنش‌هایی در پی داشت. در این دوره از انتخابات هیچ چهره سرشناس اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرایی توسط شورای نگهبان تأیید نشد.

احمد علیرضابیگی گفت: به شخصه معتقدم آقای احمدی نژاد برای پاسخ دادن به مطالبات مردم که مدام از شیوه‌های مختلف درخواست می‌کردند که ایشان در صحنه انتخابات حضور پیدا کند، در این کارزار و انتخابات وارد شدند.

 

به گزارش عرشه آنلاین،یک فعال سیاسی گفت: دلایل رد صلاحیت احمدی‌نژاد اعلام نشده است و طبق قانون باید اعلام شود. حتما برابر قانون باید اعلام کنند رد صلاحیت به چه دلیلی اتفاق افتاده است ما منتظریم چگونگی آن را اعلام کنند.

 

احمد علیرضابیگی درباره ردصلاحیت محمود احمدی‌نژاد، عنوان کرد: چیزی به ما اعلام نشده که دلیل رد صلاحیت چه بوده است. حتما برابر قانون باید اعلام کنند رد صلاحیت به چه دلیلی اتفاق افتاده است ما منتظریم چگونگی آن را اعلام کنند.

 

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: به شخصه معتقدم آقای احمدی نژاد برای پاسخ دادن به مطالبات مردم که مدام از شیوه‌های مختلف درخواست می‌کردند که ایشان در صحنه انتخابات حضور پیدا کند، در این کارزار و انتخابات وارد شدند.

 

وی تاکید کرد: طبیعتا امروز تعداد کسانی که اعتقاد دارند کشور نیازمند شخصیتی مانند آقای احمدی نژاد برای برون‌رفت از مشکلات است، زیاد است.

 

علیرضابیگی بیان کرد: به نظر می‌آید طرفداران آقای احمدی‌نژاد نمی‌توانند کسی را در ردیف ایشان انتخاب کنند.

 

وی در خصوص قابل پیش‌بینی بودن رد صلاحیت رئیس دولت‌های نهم و دهم گفت: قابل پیش بینی بود و جزو موضوعاتی بود که ما برآورد کرده بودیم طبق دوره‌های گذشته این بار هم رد صلاحیت رخ دهد.

 

این فعال سیاسی گفت: با این حال آقای احمدی‌نژاد برای پاسخ دادن به مطالبات اجتماعی آمدند، نظرسنجی‌ها نشان می‌داد مطالبات اجتماعی با وزن قابل توجهی این را می‌خواهد و آقای احمدی نژاد به این دلیل ورود کردند. ایشان نسبت به موضوعات کشور و روابط بین الملل نگاه خوبی دارند اما با تنگ‌نظری مواجه شدند. 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 141131

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر